Ця інформація також доступна наступними мовами: English | англійська | Russian | русский
24 лютого 2022 року російські збройні сили розпочали широкомасштабне вторгнення в Україну.
ЄС швидко та рішуче відреагував на російську агресію, ухваливши обмежувальні заходи, що мають об’ємні та вагомі наслідки для Росії.
ЄС посилив політичну, гуманітарну, військову та фінансову підтримку економіки, суспільства та майбутньої відбудови України.
У фокусі
ЄС об’єднаний у своїй незмінній підтримці України в умовах агресивної війни Росії та її незаконних спроб анексувати українську територію. Два роки від початку опору й відтоді, як Україна була змушена стати на захист як своїх, так і наших спільних цінностей та свобод. Мужність українського народу приголомшила світ. Переконання в перемозі України залишається непохитним, а Європа буде поряд з нею доти, доки необхідно.
Солідарність ЄС у дії
ЄС об’єднаний і твердий у своїй підтримці України. Він рішуче засуджує неспровоковану та невиправдану військову агресію Росії.
Від часу вторгнення Росії ЄС надав Україні економічну, гуманітарну та військову підтримку на суму понад 88 мільярдів євро.
Щоб дізнатися більше про дії ЄС протягом цього часу, відвідайте спеціальні вебсторінки та ресурси, опубліковані інституціями, органами та агентствами ЄС:
Як Європейський парламент робить свій внесок у підтримку ЄС Україні
Відповідь ЄС на вторгнення Росії в Україну
Як ЄС виявляє солідарність з Україною
Відповідь на вторгнення в Україну, включно із заходами монетарної політики, впровадженням санкцій і забезпеченням фінансової стабільності
Останні новини про політику та дії України та ЄС
Організоване громадянське суспільство — солідарність і діяльність для України
Інформація про Європейський альянс міст і регіонів для відбудови України
Відповідь Групи Європейського інвестиційного банку на вторгнення в Україну
Інформація про освіту та роботу для українців і країн ЄС
Відповідь Агентства Європейського Союзу з питань притулку на вторгнення в Україну
Роль Євроюсту в судових процесах щодо війни в Україні
Огляд поточних і потенційних викликів для основних прав внаслідок війни в Україні
Як Європол виявляє солідарність з Україною
Конкретні дії агентств ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ на підтримку України
Санкції ЄС проти Росії
ЄС запровадив низку санкцій проти фізичних осіб та організацій. Ці заходи покликані послабити економічну базу Росії, позбавляючи її критично важливих технологій і ринків та значною мірою знижуючи її здатність вести війну.
Щоб не вплинути на постачання продовольства, санкції ЄС не блокують ані експорт харчової та агропродукції, ні пов'язані з ними ділові операції: будь-хто може купляти та перевозити продовольство та добрива, що надходять із Росії.
Боротьба з дезінформацією
Агресивна війна Росії в Україні супроводжується хвилею неправдивої та оманливої інформації про Україну. У базі даних EUvsDisinfo зібрано понад 5 000 окремих випадків дезінформації, спрямованої проти України.
Відбудова України
Після закінчення війни знадобляться значні глобальні фінансові зусилля для відбудови України. ЄС вже робить значний внесок у підвищення безперервної стійкості країни, а також створив новий Механізм підтримки України — спеціальний інструмент для надання Україні сталої та передбачуваної фінансової підтримки на суму до 50 мільярдів євро на період 2024—2027 рр.
Відбудова України (Європейська рада)
Механізм підтримки України (Європейська комісія)