Pāriet uz galveno saturu

ES atbalsts Ukrainai

Šī informācija ir pieejama arī šādās valodās: ukraiņu | українська | krievu | русский

2022. gada 24. februārī Krievijas bruņotie spēki sāka liela mēroga iebrukumu Ukrainā. 

ES ātri un izlēmīgi reaģēja uz Krievijas agresiju un pieņēma ierobežojošus pasākumus, kas Krievijai rada lielas un smagas sekas.

ES ir palielinājusi politisko, humāno, militāro un finansiālo atbalstu Ukrainas ekonomikai, sabiedrībai un turpmākai atjaunošanai.

Tuvplānā

Female ukrainian army soldier runs and waves flag of Ukraine at sunset

Kopā ar Ukrainu visa ceļa garumā

ES ir vienota un nelokāma savā atbalstā Ukrainai, kas pretojas Krievijas militārajai agresijai un nelikumīgajiem centieniem anektēt Ukrainas teritoriju. Jau divus gadus Ukrainai nākas atvairīt uzbrukumus un aizstāvēt savas – un visas Eiropas – vērtības un brīvības. Ukraiņu tautas drosme ir izpelnījusies apbrīnu visā pasaulē. Joprojām nav šaubu, ka Ukraina gūs virsroku, un Eiropa to atbalstīs tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

ES solidaritāte darbībā

ES vienoti un nelokāmi atbalsta Ukrainu. Tā kategoriski nosoda Krievijas neprovocēto un nepamatoto militāro agresiju.

Kopš iebrukuma Eiropas Savienība Ukrainai sniegusi ekonomisko, humāno un militāro atbalstu vairāk nekā 88 miljardu eiro vērtībā.

Lai uzzinātu vairāk par ES darbībām šajā laikā, apmeklējiet speciālās tīmekļvietnes un resursus, ko publicējušas ES iestādes, struktūras un aģentūras.

Council of the European Union

Eiropadome

ES reakcija uz Krievijas iebrukumu Ukrainā

European Central Bank

Eiropas Centrālā banka

Reakcija uz iebrukumu Ukrainā: monetārā politika, sankciju īstenošana un finanšu stabilitātes nodrošināšana

ES sankcijas pret Krieviju

ES ir noteikusi virkni sankciju pret fiziskām personām un organizācijām. Šo pasākumu mērķis ir vājināt Krievijas ekonomisko bāzi, atņemot tai kritiski svarīgas tehnoloģijas un tirgus un salaužot tās kaujas spēju.

Lai netiktu skartas pārtikas piegādes, pārtika un lauksaimniecības produkti ir no ES sankcijām brīvi: ikviens var iegādāties un transportēt pārtiku un mēslošanas līdzekļus no Krievijas

ES sankcijas pret Krieviju (Eiropadome)

ES sankcijas pret Krieviju (Eiropas Komisija)

Cīņa pret dezinformāciju

Krievijas agresīvo karu Ukrainā pavada nepatiesas un maldinošas ar Ukrainu saistītas informācijas vilnis. EUvsDisinfo datubāzē ir savākti vairāk nekā 5000 atsevišķu pret Ukrainu vērstas dezinformācijas gadījumu.

Cīņa ar dezinformāciju (datubāze EUvsDisinfo)

Ukrainas atjaunošana

Ukrainas atjaunošanai pēc kara būs vajadzīgs liels globāla mēroga finansiāls ieguldījums. ES jau tagad daudz dara valsts pašreizējās noturības stiprināšanā un ir arī izveidojusi jaunu Ukrainas mehānismu — īpašu instrumentu, kas paredzēts, lai Ukrainai 2024.–2027. gadā sniegtu stabilu un paredzamu finansiālo atbalstu līdz 50 miljardu eiro apmērā.

Ukrainas atjaunošana (Eiropadome)

Ukrainas mehānisms (Eiropas Komisija)