Pāriet uz galveno saturu

Imports, eksports un tirdzniecība Eiropas Savienībā

ES pozīcija pasaules tirdzniecībā

Globālās tirdzniecības kontekstā ES atrodas īpaši izdevīgā pozīcijā. ES tirdzniecības režīmu atvērtība ir padarījusi to par lielāko dalībnieci globālās tirdzniecības vidē, un ES joprojām ir labs uzņēmējdarbības reģions.

Ik dienu ES eksportē un importē preces simtiem miljonu eiro vērtībā. ES ir pasaulē lielākā rūpniecības preču un pakalpojumu ražotāja un lielākais eksporta tirgus aptuveni 80 valstīm.

Kopā ES valstis veido 16 % no pasaules importa un eksporta.

 

Tirdzniecība Eiropas Savienībā un ar ES

Preču un pakalpojumu pārdošana ES

Informācija par publiskā iepirkuma līgumiem, preču un pakalpojumu pārdošanu un konkurenci starp uzņēmumiem.

Eksports no ES

Pārskats par procedūrām un noteikumiem preču eksportam no ES, tostarp informācija par nodevām un nodokļiem, tirdzniecības šķēršļiem, pakalpojumiem maziem un vidējiem uzņēmumiem un tirdzniecības informācija, kas sadalīta pa valstīm.

Imports Eiropas Savienībā

Rokasgrāmata par ES tirgus importa noteikumiem un nodokļiem, tostarp informācija par prasībām, ievedmuitas nodokļiem, izcelsmes noteikumiem, PVN, akcīzes nodokļiem un tirdzniecības nodokļiem.

ES tarifu klasifikācijas datubāze (TARIC)

Eiropas Savienības integrētais muitas tarifs (TARIC) ir daudzvalodu datubāze, kurā iekļauti visi pasākumi, kas saistīti ar ES muitas tarifu, tirdzniecības un lauksaimniecības tiesību aktiem.