Šis paziņojums attiecas uz saturu, kas publicēts domēnā “https://european-union.europa.eu/index_lv”.
Tas neattiecas uz citu saturu vai tīmekļvietnēm, kas publicētas šī domēna apakšdomēnos. Informācija par piekļuvi šīm tīmekļvietnēm un to saturam sniegta to piekļūstamības paziņojumos.
Šo tīmekļvietni visu Eiropas Savienības iestāžu vārdā pārvalda Eiropas Komisija Iestāžu tiešsaistes komunikācijas komitejas (IOCC) uzraudzībā. Tā īpaši pielāgota, lai to varētu izmantot pēc iespējas vairāk cilvēku, tai skaitā personas ar invaliditāti.
Jums jābūt pieejamām šādām funkcijām:
- tālummaiņa līdz 200 %,
- iespēja pārskatīt vairumu vietnes sadaļu, izmantojot tikai tastatūru,
- iespēja pārskatīt vairumu vietnes sadaļu, izmantojot modernu ekrāna lasītāju un runas atpazīšanas programmatūru (datorā vai viedtālrunī).
Šī tīmekļvietne ir veidota tā, lai tā atbilstu tīmekļvietnēm un mobilajām lietotnēm noteiktajam standartam EN 301 549 v.3.2.1. Tā atbilst Tīmekļa satura piekļūstamības pamatnostādņu (WCAG) 2.1 līmenim “AA”.
Atbilstības statuss
Šī vietne daļēji atbilst tehniskajam standartam EN 301 549 v.3.2.1 un Tīmekļa satura piekļūstamības pamatnostādņu (WCAG) 2.1 līmenim “AA”. Sīkāku informāciju skatiet sadaļā “Nepiekļūstams saturs”.
Vietne pēdējo reizi testēta 2023. gada 10. martā.
Paziņojuma sagatavošana
Šis paziņojums sagatavots 2023. gada 8. decembrī.
Paziņojuma pamatā ir tīmekļa lapu reprezentatīva parauga pārbaude, izmantojot manuālu un automatizētu testēšanu, ko veicis IAAP kvalificēts piekļūstamības speciālists.
Atsauksmes
Labprāt uzklausīsim jūsu atsauksmes par Eiropas Savienības tīmekļvietnes piekļūstamību. Ja saskaraties ar šķēršļiem, kas ietekmē šīs tīmekļvietnes piekļūstamību, lūdzu, sazinieties ar mums:
- tālr.:00 800 6 7 8 9 10 11
- saziņas veidlapa: Rakstiet mums! (lūdzu, nenorādiet veidlapā sensitīvu informāciju, piemēram, ziņas par jūsu finansēm vai veselību un citus sensitīvus datus).
Centīsimies atbildēt uz komentāriem 15 darba dienu laikā no dienas, kad atbildīgais Komisijas dienests saņēmis pieprasījumu.
Saderība ar pārlūkprogrammām un palīgtehnoloģijām
Eiropas Savienības tīmekļvietne ir veidota tā, lai tā būtu saderīga ar šādām palīgtehnoloģijām:
- “Microsoft Edge”, “Google Chrome”, “Mozilla Firefox” un “Apple Safari” pārlūkprogrammu jaunākā versija;
- kombinācijā ar “NVDA”, “VoiceOver” un “TalkBack” jaunākajām versijām.
Tehniskās specifikācijas
Eiropas Savienības tīmekļvietnes piekļūstamība ir atkarīga no tā, kā turpmāk minētās tehnoloģijas mijiedarbojas ar konkrētu tīmekļa pārlūkprogrammas un jebkādu jūsu datorā instalētu palīgtehnoloģiju vai spraudņu kombināciju:
- HTML
- WAI-ARIA
- CSS
- JavaScript
Nepiekļūstams saturs
Neraugoties uz mūsu pūlēm garantēt Eiropas Savienības tīmekļvietnes piekļūstamību, joprojām pastāv atsevišķi ierobežojumi, par kuriem esam informēti un kurus cenšamies novērst. Zemāk sniegts mums zināmo ierobežojumu un iespējamo risinājumu apraksts. Ja saskaraties ar problēmu, kas šeit nav minēta, lūdzu, sazinieties ar mums.
Zināmie Eiropas Savienības vietnes ierobežojumi
- Video titri. Dažiem mūsu videomateriāliem nav titru. Mēs pastāvīgi strādājam, lai tos pievienotu lielākam skaitam videomateriālu.
- Video atskaņotāja piekļūstamība, izmantojot tastatūru. Mums ir zināms, ka pastāv zināmas problēmas piekļūt video atskaņotājam, izmantojot tastatūru (izvēloties titru valodu izvēlnē, nav iespējams izmantot bulttaustiņus, lai pārvietotos no vienas valodas uz citu – to var izdarīt tikai ar “tab” taustiņu).
- Virsrakstu hierarhija. Daži virsraksti tiek parādīti, neievērojot virsrakstu hierarhiju, un tas var radīt problēmas ekrāna lasītāju lietotājiem. Mēs plānojam šo nepilnību novērst 2024. gada laikā.
- Slīdošo elementu cilvēktests. Ir svarīgi atzīmēt, ka slīdošo elementu cilvēktests nav pieejams lietotājiem, kas ir gan nedzirdīgi, gan neredzīgi.