Skip to main content

Valodas mūsu tīmekļvietnēs

Eiropas Komisijas mērķis ir nodrošināt šīs vietnes apmeklētājiem iespēju piekļūt meklētajai informācijai viņiem saprotamā valodā, pat ja minētā valoda nav viņu dzimtā valoda.

Informācija vairākās valodās

Mūsu mērķis ir savās tīmekļvietnēs sniegt informāciju visās 24 ES oficiālajās valodās. Ja saturs nav pieejams ES oficiālajā valodā, kuru esat izvēlējies jūs, aizvien vairāk tīmekļvietņu piedāvā Komisijas mašīntulkošanas pakalpojumu eTranslation.

Mūsu mērķis ir panākt saprātīgu līdzsvaru starp daudzajām ES iedzīvotāju lietotajām valodām un tādiem praktiskiem apsvērumiem kā ierobežotie resursi tulkošanai. Ir saturs, piemēram, tiesību akti, kas vienmēr ir pieejams visās ES valodās. Taču cita veida saturs var būt pieejams tikai valodās, kurās ir iespējams sasniegt visplašāko auditoriju (kā esam konstatējuši lietotāju izpētē).

Viss saturs tiek publicēts vismaz angļu valodā, jo izpētē ir konstatēts, ka ar angļu valodu mēs varam sasniegt aptuveni 90 % mūsu tīmekļvietņu apmeklētāju, jo viņiem angļu valoda ir vai nu dzimtā valoda, vai arī vislabāk pārvaldītā svešvaloda.

Kuras valodas tiek lietotas mūsu tīmekļvietnēs

Visās 24 ES oficiālajās valodās ir pieejams prioritārs saturs, tiesību akti, svarīgi politikas dokumenti, kā arī dažas citas visvairāk apmeklētās tīmekļvietnes, kuras domēnā “Europa” pārvalda Komisija (piemēram, Eiropas Savienības oficiālā tīmekļvietne).

Steidzama vai aktualitāti ātri zaudējoša informācija, iespējams, vispirms parādīsies tikai dažās vai tikai vienā valodā. Vēlāk atkarībā no lietotāju vajadzībām varbūt pievienos tulkojumus citās valodās.

Specifiska informācija (tehniska informācija, kampaņas, uzaicinājumi uz konkursiem, vietējās ziņas un pasākumi) var būt pieejama tikai dažās vai pat tikai vienā valodā. Izvēle ir atkarīga no mērķauditorijas.