Skip to main content

Kalbos mūsų interneto svetainėse

Europos Komisija siekia užtikrinti, kad šios svetainės lankytojai galėtų gauti informaciją, kurios jiems reikia, kalba, kurią jie supranta, net jei tai nėra jų gimtoji kalba.

Informacija daugybe kalbų

Mūsų interneto svetainėse siekiama pateikti informaciją visomis 24 oficialiosiomis ES kalbomis. Jei turinio jūsų pasirinkta ES kalba nėra, vis daugiau svetainių siūlo Komisijos mašininio vertimo paslaugą „eTranslation“.

Mūsų tikslas – rasti tinkamą pagarbos įvairiausiomis ES kalbomis kalbantiems gyventojams ir praktinių sumetimų, tokių kaip riboti vertimo ištekliai, pusiausvyrą. Tam tikras turinys, pavyzdžiui, teisės aktai, visuomet skelbiami visomis ES kalbomis. Kitas turinys gali būti skelbiamas tik tomis kalbomis, kurios, kaip rodo naudotojų tyrimai, pasieks didžiausią auditoriją.

Visas turinys skelbiamas bent anglų kalba, nes iš tyrimų matyti, kad angliškai supranta apie 90 proc. mūsų svetainių lankytojų – tai yra arba jų pageidaujama užsienio kalba, arba gimtoji kalba.

Kokios kalbos vartojamos mūsų interneto svetainėse?

Prioritetinis turinys, teisės aktai, pagrindiniai politiniai dokumentai ir kai kurie kiti dažniausiai lankomi Komisijos valdomi interneto svetainės „Europa“ tinklalapiai, pavyzdžiui, Oficiali Europos Sąjungos interneto svetainė, pateikiami visomis 24 oficialiosiomis ES kalbomis.

Skubi arba trumpalaikė informacija pirmiausia gali būti pateikiama tik keliomis ar netgi viena kalba. Vėliau informacija gali būti skelbiama ir kitomis kalbomis, priklausomai nuo naudotojų poreikių.

Specializuota informacija (techninė informacija, informacija apie kampanijas, kvietimus pateikti pasiūlymus, vietos naujienas ir renginius) gali būti pateikta keliomis arba netgi viena kalba – pasirinkimas priklauso nuo tikslinės auditorijos.