Skip to main content

Viešieji pirkimai, konkursai ir sutartys Europos Sąjungoje

ES institucijų, agentūrų ir kitų įstaigų skirtos sutartys

ES institucijos viešųjų pirkimų sutartis naudoja paslaugoms, darbams ir prekėms, pvz., studijų, mokymo, konferencijų organizavimo paslaugoms, IT įrangai, pirkti. Viešąsias sutartis jos skiria konkurso būdu.

ES teisės aktuose, kaip bendrosios rinkos dalis, nustatytos būtiniausios viešųjų pirkimų taisyklės, kuriomis siekiama užtikrinti pagrindinius skaidrumo, vienodo požiūrio, atviros konkurencijos ir patikimo procedūrų valdymo principus. Taip sukuriama konkurencinga, atvira ir gerai reguliuojama viešųjų pirkimų rinka, skatinanti darbo vietų ir investicijų augimą ES.

Norėdami susipažinti su ES viešųjų pirkimų procedūromis, taisyklėmis ir galimybėmis, spustelėkite toliau pateiktas nuorodas.

Europos viešųjų pirkimų galimybės

Susipažinkite su Europos Sąjungos ir kitų Europos šalių nacionalinių viešųjų pirkėjų paskelbtais atvirais konkursais ir sutartimis ir juos naršykite.

Atviri konkursai paslaugoms Europos Sąjungos institucijoms teikti

Naudodamiesi specialia platforma „eTendering“, susipažinkite su visų ES institucijų, įstaigų ir agentūrų paskelbtais atvirais konkursais ir sutartimis ir juos naršykite.

Europos viešųjų pirkimų procedūros ir sutartys

Informacija apie taisykles ir procedūras dėl pasiūlymo teikimo viešajame konkurse ES ir apie tai, kurių rūšių konkursams taikomos ES arba nacionalinės taisyklės.

Praneškite apie nesąžiningas ES viešųjų pirkimų procedūras

Kaip paprašyti peržiūrėti viešųjų pirkimų procedūrą, jei pastebėjote procedūros pažeidimų arba manote, kad patyrėte diskriminaciją.