Skip to main content
Jūsų vartai

į Europos Sąjungą

Dėmesio centre

State of the Union logo
2023 m. pranešimas apie Sąjungos padėtį

2023 m. rugsėjo 13 d. Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen savo kalboje apie Sąjungos padėtį aptarė svarbias europiečių problemas ir pateikė idėjų, kaip jas spręsti.

Mūsų Europos ateities metmenys

A pin symbolising solidarity with Ukraine
ES solidarumas su Ukraina

Rusijai pradėjus agresijos karą, ES vieningai solidarizuojasi su Ukraina. Kartu su tarptautiniais partneriais ES toliau rems Ukrainą ir jos žmones.

ES solidarumas su Ukraina

Pagrindiniai faktai

RePowerEU Plan

REPowerEU

„REPowerEU“: įperkama, saugi ir tvari energija Europai
Next generation

"NextGeneration EU"

Tai „NextGeneration EU“. Tai daugiau nei ekonomikos gaivinimo planas. Tai vieną kartą per gyvenimą pasitaikanti galimybė po pandemijos tapti stipresniems, pertvarkyti savo ekonomiką, sukurti galimybių ir darbo vietų Europai, kurioje norime gyventi.

Sužinokite daugiau apie ES

Principai ir vertybės

Bendrieji principai ir vertybės, kuriais grindžiamas gyvenimas ES: laisvė, demokratija, lygybė ir teisinė valstybė, taikos ir stabilumo skatinimas.

Biudžetas

Iš kokių šaltinių gaunamos ir kaip leidžiamos ES biudžeto lėšos, ES fondų valdymas, išlaidų sritys, faktų apie ES biudžetą tikrinimas.

Pasiekimai

Sužinokite, ką ES daro piliečių labui, kaip gina teises, skatina gerovę ir siekia padaryti pasaulį saugesnį.

Mokymosi kampelis

Mokomoji medžiaga, žaidimai ir dar daugiau apie Europos Sąjungą ir jos veiklą vaikams, paaugliams, mokytojams ir tėvams.

Aktualiausi leidiniai

Įvairiais formatais pateikiama bendra informacija apie Europos Sąjungą ir jos veiklą, skirta vyresniems nei 18 metų žmonėms.

Atrinktos naujienos

Visos atrinktos naujienos pateikiamos 24 oficialiosiomis ES kalbomis naudojant mašininį vertimą.

Microplastics
  • Press release

Commission adopts measures to restrict intentionally added microplastics

The Commission has adopted measures that restrict microplastics intentionally added to products. A major step to protect the environment, the new rules will prevent the release of about half a million tonnes of microplastics into the environment and prohibit their sale.

Soil health
  • Press release

Soil Deal for Europe: €90 million for 17 new projects to support healthy soils

The Commission will invest €90 million in 17 new research projects contributing to the EU Mission: ‘A Soil Deal for Europe'. These projects will work on restoring and protecting soil health for the sustainable production of healthy food, protecting biodiversity, and building climate resilience.