Pereiti prie pagrindinio turinio

ES parama Ukrainai

2022 m. vasario 24 d. Rusijos ginkluotosios pajėgos pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą. 

Į Rusijos agresiją ES reagavo greitai ir ryžtingai – priimtos ribojamosios priemonės, turėjusios Rusijai didžiulių ir sunkių pasekmių.

ES sustiprino politinę, humanitarinę, karinę ir finansinę paramą Ukrainos ekonomikai, visuomenei ir būsimam šalies atstatymui.

Pagrindiniai klausimai

Female ukrainian army soldier runs and waves flag of Ukraine at sunset

Išvien su Ukraina kiekviename žingsnyje

ES vieningai ir tvirtai remia Ukrainą Rusijos agresijos karo ir neteisėtų bandymų aneksuoti Ukrainos teritoriją akivaizdoje. Jau praėjo dveji metai nuo Ukrainos pasipriešinimo pradžios ir nuo tada, kai Ukraina buvo priversta imtis ginti savo ir bendras Europos vertybes bei laisves. Ukrainos žmonių drąsa pribloškė pasaulį. Ir toliau tvirtai neabejojama, kad Ukraina atsilaikys, o Europa ją palaikys tiek, kiek reikės.

ES solidarūs veiksmai

ES Ukrainą remia vieningai ir tvirtai. Ji griežtai smerkia neišprovokuotą ir nepateisinamą Rusijos karinę agresiją

Nuo Rusijos invazijos pradžios ES suteikė Ukrainai daugiau kaip 88 mlrd. EUR vertės ekonominę, humanitarinę ir karinę paramą.

Daugiau informacijos apie ES veiksmus šiuo laikotarpiu rasite specialiuose tinklalapiuose ir ES institucijų, įstaigų ir agentūrų paskelbtuose šaltiniuose:

European Central Bank

Europos Centrinis Bankas

Atsakas į invaziją į Ukrainą pinigų politikos, sankcijų įgyvendinimo ir finansinio stabilumo užtikrinimo priemonėmis

ETF logo

Europos mokymo fondas

Informacija apie švietimą ir darbą Ukrainos piliečiams ir ES valstybėms narėms

Logo of European Union Agency for Criminal Justice Cooperation (Eurojust)

Eurojustas

Eurojusto vaidmuo teismo procesuose, susijusiuose su karu Ukrainoje

Europol logo

Europolas

Kaip Europolas solidarizuojasi su Ukraina

ES sankcijos Rusijai

ES nustatė įvairių sankcijų asmenims ir organizacijoms. Šiomis priemonėmis siekiama susilpninti Rusijos ekonominę bazę izoliuojant ją nuo itin svarbių technologijų bei rinkų ir gerokai sumažinant jos pajėgumus kariauti.

Siekiant išvengti poveikio maisto tiekimui, ES sankcijomis neblokuojamas nei maisto ir žemės ūkio produktų eksportas, nei su tuo susiję sandoriai – visi gali pirkti ir transportuoti maistą ir trąšas iš Rusijos.

ES sankcijos Rusijai (Europos Vadovų Taryba)

ES sankcijos Rusijai (Europos Komisija)

Kova su dezinformacija

Rusijos agresijos karą Ukrainoje lydi nuolatinis melagingos ir klaidinančios informacijos apie Ukrainą srautas. Duomenų bazėje „EUvsDisinfo“ sukaupta daugiau kaip 5 000 atskirų prieš Ukrainą nukreiptos dezinformacijos pavyzdžių.

Kova su dezinformacija (duomenų bazė „EUvsDisinfo“)

Ukrainos atstatymas

Siekiant atstatyti Ukrainą pasibaigus karui reikės didelių pasaulinių finansinių pastangų. ES jau svariai prisideda prie nuolatinio šalies atsparumo didinimo ir taip pat sukūrė naują Ukrainos priemonę – specialią priemonę, pagal kurią 2024–2027 m. Ukrainai bus suteikta iki 50 mlrd. EUR stabilios ir nuspėjamos finansinės paramos.

Ukrainos atstatymas (Europos Vadovų Taryba)

Ukrainos priemonė (Europos Komisija)