Skip to main content

Інформаційна служба Europe Direct — відповіді на ваші питання про ЄС.

Як мені отримати роботу в іншій європейській країні? Мій рейс було відмінено — які мої права? На які гранти ЄС може подати заявку моя організація? Чи безпечно робити покупки онлайн в іншій країні ЄС? Чи існують правила ЄС, що гарантують якість продуктів харчування?

Це деякі типові питання, що ставлять люди про ЄС. Ми можемо відповісти на них.

Що ми робимо

Інформаційна служба Europe Direct перебуває під керівництвом Європейської Комісії. Ми відповідаємо на будь-які питання громадськості про Європейський Союз за телефоном та на електронну пошту. Серед нашого персоналу є носії 24 офіційних мов ЄС, а також української та російської мов.

Ми можемо

  • дати вам негайну відповідь на загальні питання про ЄС;
  • допомогти вам переміщатися сторінками, що публікуються установами ЄС;
  • знайти більш спеціалізовану інформацію. за необхідності, ми звернемося від вашого імені до експерта з Європейської комісії;
  • надати вам контактні дані найкращих джерел отримання додаткової інформації та консультацій;
  • надати вам інформацію, яка буде фактично коректною та актуальною,відповідно до стандартів громадської цивільної служби. Однак, наші відповіді ніколи не є юридично обов’язковими.

Що ми не можемо зробити

На жаль, інформаційна служба Europe Direct не може зробити нічого з переліченого нижче:

  • зареєструвати або прискорити розгляд скарг/проблем (але ми можемо сказати, до кого звернутися);
  • коментувати політику ЄС;
  • давати юридичні консультації або роз’яснювати закони ЄС для вас;
  • вирішувати будь-які питання, що не входять до компетенції ЄС;
  • допомогти вам висловити свою політичну позицію з питань ЄС. Однак, ви можете прокоментувати конкретні пропозиції ЄС на цьому сайті або слідкувати за нами та залишати коментарі в соціальних мережах. Ви також можете впливати на політику ЄС через публічні політичні дебати з вашими обраними представниками на національному та Європейсьму рівні.

Як використовувати інформаційну службу Europe Direct

Наші послуги безкоштовні для вас. Ви можете зателефонувати нам з будь-якої точки ЄС, безкоштовно за номером 00 800 6 7 8 9 10 11. У дуже небагатьох випадках, певні оператори зв’язку не надають доступ або стягують за це плату. Саме тому ви також можете зв’язатися з нами за альтернативними номерами в кожній країні.

Ви можете написати нам або зателефонувати з будь-якої точки світу. Дзвінки з-за меж ЄС сплачуються за стандартним тарифом у вашій мережі. Ви також можете робити інтернет-дзвінки.

У неробочий час (робочі дні з 9:00 до 18:00 за центральним європейським часом) ви можете залишити нам повідомлення або залишити запит на зворотній дзвінок через цю форму.

На письмові запити, ми зазвичай відповідаємо протягом 3 днів. Складніші запити можуть оброблятися довше. На телефонні дзвінки в середньому ми відповідаємо протягом 15 секунд.

Ваша Європа

Ви можете дізнатися більше про ваші практичні права за законодавством ЄС та у певних випадках отримати юридичну консультацію щодо того як їх застосовувати на сайті Your Europe.