Põhisisu juurde

Europe Direct – vastame teie ELi-teemalistele küsimustele

Kuidas leida töökoht teises Euroopa riigis? Minu lend on tühistatud – millised on minu õigused? Milliseid ELi toetusi võib minu organisatsioon taotleda? Kas mõnes teises ELi riigis on turvaline internetis oste teha? Kas on ELi eeskirju, mis tagavad meie toidu kvaliteedi?

Need on mõned tüüpilised küsimused ELi kohta. Meie oskame neile vastata.

Mida me teeme?

Europe Directi teabekeskust haldab Euroopa Komisjon. Vastame kõigile üldsuse Euroopa Liidu teemalistele küsimustele nii telefoni kui ka e-posti teel. Teabekeskuse töötajatega on võimalik suhelda nii ELi 24 ametlikus keeles kui ka ukraina ja vene keeles.

Saame teha järgmist:

  • anda kohe vastuse ELi kohta tekkinud üldisele küsimusele;
  • aidata ELi institutsioonide avaldatud veebisaitidel orienteeruda;
  • leida täpsemat teavet. Kui vaja, küsime teie eest teavet Euroopa Komisjoni eksperdilt;
  • anda teile parimate lisateabe ja -nõuannete allikate kontaktandmed;
  • anda teile faktiliselt õiget ja ajakohast teavet vastavalt avaliku teenistuse normidele. Meie vastused ei ole aga kunagi õiguslikult siduvad.

Mida me teha ei saa?

Kahjuks ei saa Europe Direct:

  • registreerida ja edastada kaebusi või teateid probleemide kohta (kuid saame teile öelda, kellega ühendust võtta);
  • kommenteerida ELi poliitikat;
  • anda juriidilist nõu või ELi õigusakte tõlgendada;
  • tegeleda ühegi küsimusega, mis ei kuulu ELi pädevusse;
  • aidata teil levitada teie poliitilisi arvamusi ELi küsimuste kohta. Siiski saate sellel veebisaidil anda konkreetsete ELi ettepanekute kohta oma tagasisidet või jälgida meid ja kommenteerida sotsiaalmeedias. Saate ELi poliitikat mõjutada teie valitud esindajatega riiklikul ja Euroopa tasandil peetava avaliku poliitilise arutelu kaudu.

Kuidas Europe Directi teenust kasutada?

Meie teenused on tasuta. Saate meile helistada kõikjalt EList tasuta numbril 00 800 6789 1011. Ainult väga harvadel juhtudel ei võimalda mõni telefonisideettevõte seda numbrit kasutada või võtab selle eest tasu. Seepärast saate meiega ühendust võtta ka igas riigis määratud alternatiivsete telefoninumbrite vahendusel.

Saate meile kirjutada või helistada kõikjalt maailmast. Väljastpoolt ELi helistades maksate tavapärase kõnehinna. Saate teha ka internetikõne.

Töötame tööpäeviti kl 9.00–18.00 Kesk-Euroopa aja järgi. Väljaspool meie tööaega saate jätta sõnumi või paluda meil selle vormi vahendusel tagasi helistada.

Kirjalikele päringutele vastame tavaliselt kolme päeva jooksul. Keerukamatele küsimustele vastamine võib võtta kauem. Telefonikõnedele vastame keskmiselt 15 sekundi jooksul.

Your Europe

Veebisaidilt Your Europe saate lisateavet oma õiguste kohta, mis tulenevad ELi õigusaktidest, ning mõnel juhul ka juriidilist nõu ja teavet nende kohaldamise kohta.