Pāriet uz galveno saturu

“Europe Direct” atbild uz jūsu jautājumiem par ES

Kā varu dabūt darbu citā Eiropas valstī? Kādas ir manas tiesības, ja atcelts mans avioreiss? Vai mana organizācija var pieteikties uz ES finansējumu? Vai ir droši internetā iepirkties no veikala, kurš darbojas citā ES valstī? Vai pastāv ES noteikumi, kas garantē mūsu pārtikas kvalitāti?

Šie ir daži tipiski jautājumi, kurus iedzīvotāji uzdod par ES. Mēs varam uz tiem atbildēt.

Ko mēs darām

Informatīvo dienestu “Europe Direct” pārvalda Eiropas Komisija. Mēs atbildam uz visiem iedzīvotāju jautājumiem par Eiropas Savienību pa tālruni vai e-pastu – visās 24 ES oficiālajās valodās, kā arī ukraiņu un krievu valodā.

Mēs varam:

  • uzreiz atbildēt uz vispārīgiem jautājumiem par ES;
  • palīdzēt jums pārlūkot ES iestāžu publicētās tīmekļa lapas;
  • sameklēt detalizētāku informāciju. Vajadzības gadījumā mēs jūsu vārdā vēršamies pie kāda eksperta Eiropas Komisijā;
  • jums iedot vislabāko informācijas un padomu avotu kontaktinformāciju;
  • jums sniegt faktoloģiski pareizu un atjauninātu informāciju, saskaņā ar civildienesta standartiem. Tomēr mūsu atbildes nekad nav juridiski saistošas.

Kad mēs nespējam palīdzēt

Dienests “Europe Direct” nevar veikt šādas darbības:

  • reģistrēt vai nodot tālāk sūdzības un/vai informāciju par problēmām (tomēr varam jums pateikt, ar ko sazināties);
  • komentēt ES politiku;
  • jums sniegt juridiskus padomus vai interpretēt ES tiesību aktus;
  • risināt jebkādus jautājumus, kuri neietilpst ES kompetencē;
  • palīdzēt jums informēt sabiedrību par jūsu politiskajiem uzskatiem par jautājumiem, kas ir saistīti ar ES. Tomēr varat komentēt konkrētus ES priekšlikumus šajā tīmekļvietnē vai mums sekot līdzi un izteikt komentārus sociālajos tīklos. Jums ir arī iespēja ietekmēt ES politiku, piedaloties publiskajās politiskajās diskusijās, kas organizētas ar jūsu vēlētajiem pārstāvjiem nacionālā un Eiropas līmenī.

Kā izmantot “Europe Direct”

Mūsu pakalpojumi ir par velti. Varat mums par velti zvanīt no jebkuras vietas ES, uz tālruņa numuru 00 800 6 7 8 9 10 11. Ļoti retos gadījumos daži sakaru operatori neļauj piekļūt šim numuram vai liek par zvanu maksāt. Tāpēc varat ar mums sazināties, arī zvanot uz citiem numuriem, kurus esam izveidojuši katrai valstij atsevišķi.

Varat mums rakstīt vai zvanīt no jebkuras vietas pasaulē. Ja zvanīsiet no vietas, kas ir ārpus ES, jums par zvanu būs jāmaksā attiecīgā sakaru tīkla standarta tarifs. Varat zvanīt arī ar interneta starpniecību.

Ārpus darbalaika – darba dienās no plkst. 9.00 līdz 18.00 (Centrāleiropas laiks) – ar šīs veidlapas palīdzību varat atstāt ziņu vai lūgt, lai jums atzvanām.

Uz rakstiski uzdotiem jautājumiem parasti atbildam 3 dienu laikā. Tomēr sarežģītāki jautājumi par prasīt vairāk laika. Uz zvaniem atbildam vidēji 15 sekunžu laikā.

Your Europe

Varat uzzināt vairāk par savām ikdienas dzīvē svarīgajām tiesībām, kas noteiktas ES regulējumā, un dažos gadījumos arī saņemt juridisku padomu par to, kā tās izmantojamas, vietnē “Your Europe”.