Skip to main content

“Europe Direct” atbild uz jūsu jautājumiem par ES

Kā varu dabūt darbu citā Eiropas valstī? Kādas ir manas tiesības, ja atcelts mans avioreiss? Uz kādu ES finansējumu var pieteikties mana organizācija? Vai ir droši internetā iepirkties no veikala, kurš darbojas citā ES valstī? Vai pastāv ES noteikumi attiecībā uz mūsu pārtikas kvalitāti?

Šie ir daži no tipiskiem jautājumiem, kas iedzīvotājiem rodas par ES. Mēs varam uz tiem atbildēt.

Ko mēs darām

Informatīvo dienestu “Europe Direct” pārvalda Eiropas Komisija. Mēs pa tālruni vai e-pastu atbildam uz visdažādākajiem iedzīvotāju jautājumiem par Eiropas Savienību. Mūsu darbinieki dzimtās valodas līmenī runā visās 24 ES oficiālajās valodās.

Mēs varam:

  • uzreiz atbildēt uz vispārīgiem jautājumiem par ES;
  • palīdzēt jums pārlūkot ES iestāžu tīmekļa vietnes;
  • sameklēt detalizētāku informāciju. Vajadzības gadījumā mēs lūdzam, lai uz jūsu jautājumu atbild Eiropas Komisijas eksperts;
  • jums iedot vispiemērotāko avotu kontaktinformāciju, lai varat pats iegūt sīkākas ziņas un padomu;
  • jums sniegt faktoloģiski pareizu un atjauninātu informāciju, kas atbilst civildienesta standartiem. Tomēr mūsu atbildes nekad nav juridiski saistošas.

Kad mēs nespējam palīdzēt

Dienests “Europe Direct” nevar veikt šādas darbības:

  • reģistrēt vai nodot tālāk sūdzības un/vai informāciju par problēmām (tomēr varam jums pateikt, ar ko sazināties);
  • komentēt ES politiku;
  • sniegt jums juridiskus padomus vai interpretēt ES tiesību aktus;
  • risināt jebkādus jautājumus, kuri neietilpst ES kompetencē;
  • palīdzēt jums informēt sabiedrību par jūsu politiskajiem uzskatiem par ES. Tomēr konkrētus ES priekšlikumus varat komentēt šajā tīmekļa vietnē. Varat arī sekot mums sociālajos tīklos un izteikt komentārus tur. Jums ir arī iespēja ietekmēt ES politiku, piedaloties atklātajās politiskajās diskusijās ar savas valsts parlamenta deputātiem un no jūsu valsts ievēlētajiem Eiropas Parlamenta deputātiem.

Kā izmantot “Europe Direct”

Mūsu pakalpojumi jums neko neizmaksā. Varat mums par velti zvanīt no jebkuras vietas ES uz tālruņa numuru 00 800 6 7 8 9 10 11. Ļoti retos gadījumos daži sakaru operatori neļauj piekļūt šim numuram vai liek par zvanu maksāt. Tāpēc varat ar mums sazināties, arī zvanot uz alternatīviem numuriem, kurus esam izveidojuši katrai valstij atsevišķi.

Varat mums rakstīt vai zvanīt no jebkuras vietas pasaulē. Ja zvanīsiet no vietas, kas ir ārpus ES, jums par zvanu būs jāmaksā attiecīgā sakaru tīkla standartcena. Varat zvanīt arī ar interneta starpniecību.

Mūsu darbalaiks ir darba dienās no plkst. 9.00 līdz 18.00 pēc Viduseiropas laika. Ārpus darbalaika varat atstāt ziņu atbildētājā vai ar šīs veidlapas palīdzību lūgt, lai jums atzvanām.

Uz rakstiski uzdotiem jautājumiem parasti atbildam 3 dienu laikā. Tomēr sarežģīti jautājumi par prasīt vairāk laika. Uz zvaniem atbildam vidēji 15 sekunžu laikā.

“Tava Eiropa”

Vairāk par savām ikdienas dzīvē svarīgajām tiesībām, kas noteiktas ES regulējumā, un dažos gadījumos arī juridisku padomu par to izmantošanu varat saņemt vietnē “Tava Eiropa”.