Skip to main content

„Europe Direct“ atsako į jūsų klausimus apie ES

Kaip gauti darbą kitoje Europos šalyje? Kokių turiu teisių, jei buvo atšauktas mano skrydis? Kokių ES dotacijų gali prašyti mano organizacija? Ar saugu apsipirkti internetu kitoje ES šalyje? Ar yra ES taisyklių, kuriomis užtikrinama mūsų maisto kokybė?

Tai keli iš įprastų klausimų, užduodamų apie ES. Galime į juos atsakyti.

Mūsų veikla

„Europe Direct“ kontaktinį centrą administruoja Europos Komisija. Telefonu arba e. paštu atsakome į visus visuomenės klausimus apie Europos Sąjungą. Mūsų darbuotojai gimtosios kalbos lygiu kalba visomis 24 oficialiosiomis ES kalbomis, ukrainiečių ir rusų kalba.

Galime:

  • iš karto jums atsakyti į bendro pobūdžio klausimus apie ES,
  • padėti jums naršyti ES institucijų skelbiamuose interneto puslapiuose,
  • rasti labiau specializuotos informacijos (prireikus jūsų vardu užduosime klausimą ekspertui Europos Komisijoje),
  • suteikti geriausių šaltinių kontaktinius duomenis, kad galėtumėte gauti daugiau informacijos ir patarimų,
  • pagal viešosios tarnybos standartus suteikti jums naujausią ir teisingą faktinę informaciją. Tačiau mūsų atsakymai niekada nėra teisiškai privalomi.

Ko mes negalime

Deja, „Europe Direct“ negali:

  • registruoti ar perduoti skundų arba problemų (tačiau galime jums patarti, į ką kreiptis),
  • komentuoti ES politikos,
  • suteikti jums teisinių konsultacijų arba aiškinti ES teisės aktų,
  • spręsti klausimų, kurie nepriklauso ES kompetencijai,
  • padėti skleisti jūsų politinių nuomonių ES klausimais. Tačiau galite pateikti atsiliepimų dėl konkrečių ES pasiūlymų šioje interneto svetainėje arba sekti mūsų naujienas ir komentuoti socialiniuose tinkluose. Taip pat galite paveikti ES politiką dalyvaudami viešose politinėse diskusijose su savo išrinktais nacionalinio ir Europos lygmens atstovais.

Kaip naudotis „Europe Direct“

Mūsų paslaugos nemokamos. Galite mums nemokamai skambinti iš bet kurios ES šalies telefonu 00 800 6 7 8 9 10 11. Labai retais atvejais kai kurie telefono operatoriai šiuo numeriu skambinti neleidžia arba už sujungimą ima mokestį, todėl galite su mumis susisiekti ir kitais telefono numeriais kiekvienoje šalyje.

Galite mums rašyti arba skambinti iš bet kurios pasaulio šalies. Jei skambinsite iš ES nepriklausančios šalies, jums bus taikomas standartinis tinklo tarifas. Galite skambinti ir internetu.

Ne darbo valandomis (tarnyba dirba darbo dienomis nuo 9 iki 18 val. Vidurio Europos laiku) galite palikti žinutę arba paprašyti jums perskambinti naudodamiesi šia forma.

Į raštu pateikiamus klausimus paprastai atsakome per 3 dienas. Sudėtingesniems klausimams gali prireikti daugiau laiko. Į skambučius vidutiniškai atsiliepiame per 15 sekundžių.

Jūsų Europa

Daugiau informacijos apie praktinius ES teisės aktais jums suteikiamų teisių aspektus, o kai kuriais atvejais – teisinių patarimų apie teisių taikymą galite gauti svetainėje „Jūsų Europa“.