Pereiti prie pagrindinio turinio

Europa Analytics

Apie „Europa Analytics“

„Europa Analytics“ yra Komisijos priemonė, leidžianti stebėti ir vertinti Europos Komisijos interneto svetainių portale „Europa“ veiksmingumą ir efektyvumą.

Europos Komisija valdo visą infrastruktūrą ir programinę įrangą, jos atitinka esamus ES duomenų apsaugos teisės aktus.

„Europa Analytics“ privatumo apsaugą patvirtino Europos Komisijos duomenų apsaugos pareigūnas.

Priemonę „Europa Analytics“ prižiūri Komisijos Komunikacijos generalinis direktoratas, galimybė ja naudotis kaip paslauga suteikiama visos Europos Komisijos interneto svetainių autoriams siekiant užtikrinti, kad mūsų komunikacija internete būtų tikslinga, aktuali ir ekonomiška.

Ši paslauga veikia Komisijos valdomose srities europa.eu ir jos posričių interneto svetainėse ir puslapiuose, bet daugiausia taikoma pagrindinėje Komisijos posritėje ec.europa.eu.

Europos Komisija administruoja tarpinstitucinę interneto svetainę (europa.eu lygmens aukščiausio lygmens puslapius) visų ES institucijų vardu. „Europa Analytics“ veikia ir svetainės europa.eu aukščiausio lygmens puslapiuose, bet tam reikalingas atskiras sutikimas. Tarpinsititucinės interneto svetainės privatumo politika skelbiama šiuo adresu.

Kitos ES institucijos ir įstaigos (ne Europos Komisija) šiuo metu naudoja savo analizės sistemas. Daugiau informacijos ieškokite jų teisinės informacijos puslapiuose.

Europos Komisijos teisinė informacija

Duomenų apsaugos informacija ir priemonės

Pirmosios šalies slapukai

„Europa Analytics“ sukonfigūruota veikti srityje europa.eu (naudojamoje Europos institucijų interneto svetainėms) ir saugoti pirmosios šalies slapukams, kurie baigia galioti ir automatiškai pašalinami iš naudotojo įrenginio po 13 mėnesių.

Slapukas yra nedidelė duomenų rinkmena, kurią interneto svetainė išsaugo lankytojo kompiuteryje arba mobiliajame įrenginyje. Slapukai būna dviejų rūšių: seanso ir ilgalaikiai.

Daugiau informacijos apie mūsų slapukus

„Europa Analytics“ naudojami slapukai suteikia Europos Komisijai galimybę rinkti toliau nurodytą informaciją apie lankytojus, naudojamą suvestinėms anoniminėms lankytojų veiksmų statistikos ataskaitoms rengti:

 • interneto protokolo (IP) adresą (užtikrinant anonimiškumą),
 • vietą: šalį, regioną, miestą, apytikslę platumą ir ilgumą (geografinę vietą),
 • užklausos (apsilankymo svetainėje) datą ir laiką,
 • peržiūrimo puslapio pavadinimą (puslapio pavadinimą),
 • peržiūrimo puslapio universalųjį adresą (puslapio URL),
 • puslapio, kuris buvo peržiūrėtas prieš šį puslapį, URL (persiuntėjo URL adresą),
 • naudotojo įrenginio ekrano skiriamąją gebą,
 • vietos laiką naudotojo laiko zonoje,
 • spustelėtas ir parsisiųsdintas rinkmenas (parsisiųsdinimą),
 • spustelėtus išorės srities saitus (išorės saitus),
 • puslapio parodymo trukmę: laiką, per kurį interneto serveris sugeneruoja puslapį, o lankytojas jį parsisiunčia (puslapio spartą),
 • pagrindinę naudojamos naršyklės kalbą (kalbos antraštę),
 • naršyklės versiją, naršyklės papildinius (PDF, Flash, Java ir kt.), operacinės sistemos versiją, įrenginio identifikatorių (naudotojo antraštę),
 • lankomo puslapio kalbą,
 • kampanijas,
 • svetainės iešką,
 • įvykius.

Siekiant pagerinti ataskaitų tikslumą, pirmosios šalies slapukuose taip pat saugoma, o vėliau „Europa Analytics“ surenkama yra ši informacija:

 • atsitiktinis unikalus lankytojo ID,
 • konkretaus lankytojo pirmojo apsilankymo laikas,
 • konkretaus lankytojo ankstesnio apsilankymo laikas,
 • konkretaus lankytojo apsilankymų skaičius.

Europos Komisija visiškai atsako už duomenis, surinktus naudojant pirmosios šalies slapukus, ir jų kontrolę, saugodama juos vien jos valdomuose serveriuose.

Surinktuose duomenyse nėra asmens duomenų informacijos, o programinės įrangos sugeneruotas atsitiktinis unikalus lankytojo ID negali būti panaudotas konkretaus lankytojo tapatybei nustatyti. Duomenys nebus perduodami jokioms kitoms organizacijoms rinkodaros, rinkos tyrimų ar komerciniais tikslais.

Pasirinkimas „nesekti“

Technologija „nesekti“ suteikia lankytojams galimybę neleisti jų sekti interneto svetainėse jokiais tikslais, be kita ko, analizei, reklamai ir socialinių platformų reikmėms.

Sužinoti, kaip nustatyti savo naršyklę „nesekti“, galima toliau spustelėjus atitinkamą nuorodą:

Jeigu pageidaujamos naršyklės šiame sąraše nėra, daugiau informacijos ieškokite pardavėjo interneto svetainėje.

Sutikimas, kad būtų renkami duomenys apie jūsų naršymą anoniminės statistikos tikslais

Apsilankius puslapyje, kuriame veikia „Europa Analytics“, ši priemonė registruoja naršymo veiksmus. Tuo pat metu gali būti parodyta speciali juosta, suteikianti lankytojui galimybę priimti arba atmesti slapukus.

Slapukus atmetus, nustos veikti ir „Europa Analytics“. Tačiau jei nuspręsite leisti rinkti duomenis apie jūsų naršymą mūsų svetainėse anoniminės statistikos reikmėms, suteiksite mums galimybę reikšmingai tobulinti komunikaciją, gerinti jos veiksmingumą ir ekonomiškumą.

Jeigu nustatysite savo naršyklę režimu „nesekti“, mes gerbsime jūsų pasirinkimą ir mūsų priemonė neregistruos jūsų naršymo Komisijos svetainėse.

CPasirinkimas neleisti priemonei „Europa Analytics“ rinkti anoniminių statistinių duomenų neturi jokios įtakos jūsų naršymo galimybėms mūsų svetainėse.

Atšaukti arba duoti sutikimą galima nuspręsti bet kuriuo metu. Jei norite pasižiūrėti, kokia yra dabartinė būsena, ir pakeisti savo sutikimo nuostatas, toliau pažymėkite atitinkamą langelį:

Ribota prieiga prie informacijos

Visi analizės duomenys perduodami užšifruoti naudojant HTTPS protokolą. Prieigą prie „Europa Analytics“ parengtų anonimintų analizės ataskaitų naudodamiesi Europos Komisijos tapatybės atpažinimo sistema (ECAS) gali gauti tik Europos institucijų darbuotojai arba tinkamai įgalioti išorės subrangovai, kuriems gali reikėti analizuoti, kurti ir (arba) tvarkyti tam tikras svetaines.

Lankytojų IP adresų maskavimas

„Europa Analytics“ naudoja IP tapatybės panaikinimo mechanizmą, kuris automatiškai paslepia dalį kiekvieno lankytojo IP adreso, todėl faktiškai tampa neįmanoma nustatyti konkretaus portalo „Europa“ lankytojo tapatybės pagal IP adresą.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad prieš panaudojant anoniminimo kaukę, statistiniais tikslais pagal visą IP adresą nustatomi ir užregistruojami miestas ir kilmės šalis.

Lankytojų prisijungimo duomenys

„Europa Analytics“ automatiškai pašalina anoniminius nesuvestinius duomenis po 13 mėnesių.

Anoniminius ir suvestinius duomenis Europos Komisija analizės tikslais saugo neribotą laiką.

Kontaktai

Konkretūs klausimai dėl „Europa Analytics“ duomenų saugojimo ir naudojimo gali būti siunčiami portale europa.eu užpildžius kontaktinę formą.