Põhisisu juurde

Europa Analytics

Europa Analyticsi tutvustus

Europa Analytics on äriteenus, mille abil jälgitakse ja hinnatakse Europa serveris Euroopa Komisjoni veebisaitide mõjusust ja tõhusust.

Nii taristu kui ka tarkvara on täielikult Euroopa Komisjoni kontrolli all ja vastavad kehtivatele ELi andmekaitse õigusaktidele.

Europa Analyticsi andmekaitsepõhimõtted on valideerinud Euroopa Komisjoni andmekaitseametnik.

Europa Analyticsit haldab komisjoni teabevahetuse peadirektoraat ning seda pakutakse kogu Euroopa Komisjonis teenusena veebisaitide omanikele, et tagada meie veebisuhtluse sihipärasus, asjakohasus ja kulutõhusus.

Teenus on kättesaadav komisjoni omandis olevatele veebisaitidele ja lehekülgedele europa.eu domeenis ja selle alamdomeenides, kuid seda rakendatakse peamiselt komisjoni alamdomeeni „ec.europa.eu.“ põhiosas.

Institutsioonidevahelist veebisaiti haldab Euroopa Komisjon kõikide ELi institutsioonide nimel. Europa Analyticsi teenus on kättesaadav ka portaali europa.eu peamistel lehekülgedel, kuid selleks on vaja eraldi nõusolekut. Institutsioonidevahelise veebilehe privaatsuspoliitika on kättesaadav siin.

Muud ELi institutsioonid ja organid peale Euroopa Komisjoni kasutavad praegu omaenda analüüsisüsteeme. Lisateavet saate nende õigusteabe lehekülgedelt.

Euroopa Komisjoni õigusteabe lehekülg

Andmekaitsealane teave ja meetmed

Esimese osapoole küpsised

Europa Analytics on konfigureeritud selliselt, et kasutada domeeni europa.eu (mida kasutavad Euroopa institutsioonide veebisaidid) ja salvestada esimese osapoole küpsiseid, mis aeguvad ja mis kustutatakse kasutaja seadmest automaatselt pärast 13 kuu möödumist.

Küpsis on väikesemahuline andmefail, mille veebisait salvestab külastaja arvutisse või mobiilseadmesse. Küpsiseid on kahte liiki: seansi- ja püsiküpsised.

Lisateave meie küpsiste kohta

Europa Analyticsi kasutatavad küpsised võimaldavad Euroopa Komisjonil koguda külastajate kohta järgmist teavet, mida kasutatakse anonüümsete statistiliste koondaruannete koostamiseks külastajate tegevuse kohta:

 • IP-aadress (anonümiseeritud);
 • asukoht: riik, piirkond, linn, umbkaudsed laius- ja pikkuskraadid (geolocation);
 • päringu kuupäev ja kellaaeg (visit to the site);
 • külastatud veebilehe pealkiri (page title);
 • külastatud veebilehe URL (page URL);
 • eelmise külastatud lehekülje URL (referrer URL);
 • kasutaja seadme ekraani eraldusteravus;
 • kellaaeg külastaja ajavööndis;
 • failid, millel klõpsati ja mis alla laaditi (download);
 • nende välisdomeenide aadressid, millel klõpsati (outlink);
 • veebilehekülje genereerimiseks kulunud aeg: aeg, mis kulus veebiserveril veebilehekülje genereerimiseks ja seejärel kasutaja poolt allalaadimiseks (page speed);
 • kasutatava veebilehitseja põhikeel (accept language header);
 • veebilehitseja versioon ja pluginad (PDF, Flash, Java), operatsioonisüsteemi versioon, seadme identifikaator (user agent header);
 • külastatud lehekülje keel;
 • kampaaniad;
 • veebisaidi otsing;
 • sündmused.

Aruannete täpsuse huvides salvestatakse esimese osapoole küpsistes ka järgmine Europa Analyticsi kogutav teave:

 • juhuslik kordumatu külastaja identifikaator;
 • konkreetse külastaja esimese külastuse aeg;
 • konkreetse külastaja eelmise külastuse aeg;
 • konkreetse külastaja külastuste arv.

Euroopa Komisjonil on täielik vastutus esimese osapoole küpsiste kaudu kogutud andmete eest ja kontroll nende üle, kuna need asuvad serverites, mis on täielikult Euroopa Komisjoni kontrolli all.

Kogutud andmed ei sisalda isikuandmeid ja tarkvara genereeritud juhuslikku kordumatut külastaja identifikaatorit ei saa kasutada konkreetse külastaja tuvastamiseks. Seda teavet ei jagata ühegi muu organisatsiooniga ei turunduse, turu-uuringute ega kaubanduslikel eesmärkidel.

„Do not track“ (jälgimine keelatud)

Jälgimise saab keelata tehnoloogilise lahenduse abil, mis võimaldab veebisaidi külastajal otsustada, et ta ei soovi lasta veebisaidil oma andmeid jälgida ei analüüside, reklaamide, sotsiaalplatvormide ega muu jaoks.

Veebilehitseja seaded jälgimise keelamiseks leiate vastava lingi alt:

Kui teie eelistatud brauser ei ole eespool esitatud veebilehitsejate nimekirjas, külastage müüja veebisaiti, et saada rohkem teavet.

Nõusolek sirvimiskogemuse kogumiseks, et koostada anonüümset statistikat

Kui avaneb lehekülg, kus kasutatakse Europa Analyticsit, siis registreerib teenus veebibrauseri kasutamise kogemuse. Samal ajal võib ilmuda spetsiaalne bänner, mis annab võimaluse küpsised vastu võtta või tagasi lükata.

Kui küpsistest keelduda, siis peatub ka Europa Analyticsi teenus. Kui aga otsustate jagada anonüümse statistika osana oma sirvimiskogemust meie veebisaitidel, aitab see meil oluliselt parandada meie teabevahetuse tulemuslikkust, nähtavust ja kulutõhusust.

Kui olete aktiveerinud oma veebilehitsejas jälgimise keelamise valiku, järgime teie eelistusi ja teie sirvimiskogemust komisjoni veebisaidil ei töödelda.

Kui te ei soovi Europa Analyticsi anonüümses statistikas osaleda, ei mõjuta see teie navigeerimisvõimalusi meie veebisaitidel.

Oma nõusoleku võite igal ajal tagasi võtta või uuesti anda. Selleks et näha oma praegust staatust ja hallata oma nõusolekut, märgistage alljärgnev asjakohane kastike:

Piiratud juurdepääs teabele

Kõikide analüüsiandmete edastamine on turvatud HTTPS protokolliga. Europa Analyticsi loodud anonüümseid analüütilisi aruandeid saavad Euroopa Komisjoni autentimissüsteemi (ECAS) kaudu lugeda ainult Euroopa Liidu institutsioonide töötajad või selleks nõuetekohaselt volitatud välised alltöövõtjad, kelle ülesanne võib olla mõne veebisaidi analüüsimine, arendamine ja/või haldamine.

Külastaja IP-aadressi maskimine

Europa Analytics kasutab IP-aadresside anonümiseerimiseks tehnoloogiat, mis automaatselt peidab osa iga külastaja IP-st ning muudab seega Europa saidi konkreetse külastaja kindlakstegemise võimatuks.

Pange tähele, et statistilistel eesmärkidel saadakse linna ja päritoluriigi andmed täielikust IP-st ning salvestatakse ja koondatakse enne IP-aadressi osalist peitmist.

Külastuslogid

Europa Analytics kustutab anonüümsed koondandmed automaatselt 13 kuu pärast.

Euroopa Komisjon säilitab anonüümseid koondandmeid määramata aja jooksul.

Kontaktandmed

Täpsemad küsimused selle kohta, kuidas Europa Analytics andmeid säilitab ja kasutab, saatke palun europa.eu veebisaidil oleva kontaktvormi vahendusel.