Pāriet uz galveno saturu

Europa Analytics

Par “Europa Analytics”

“Europa Analytics” ir korporatīvs pakalpojums, kas pārrauga un izvērtē, cik efektīvas ir Eiropas Komisijas tīmekļa vietnes portālā “EUROPA”.

Gan infrastruktūra, gan programmatūra ir pilnīgā Eiropas Komisijas pārziņā un atbilst pašreiz spēkā esošajiem ES datu aizsardzības tiesību aktiem.

“Europa Analytics” nodrošināto privātuma aizsardzību ir apstiprinājis Eiropas Komisijas datu aizsardzības speciālists.

Pakalpojumu “Europa Analytics” uztur Komisijas Komunikācijas ģenerāldirektorāts, un tas tiek sniegts Eiropas Komisijas tīmekļa vietņu īpašniekiem, lai nodrošinātu, ka mūsu komunikācija tiešsaistē ir mērķorientēta, vajadzīga un izmaksu ziņā lietderīga.

Pakalpojums ir pieejams Komisijai piederošajās tīmekļa vietnēs un lapās domēnā europa.eu, bet to īsteno galvenokārt Komisijas galvenajā apakšdomēnā “ec.europa.eu”.

Eiropas Komisija visu ES iestāžu uzdevumā pārvalda starpiestāžu tīmekļa vietni (domēna “europa.eu” augšējā līmeņa lapas). Pakalpojums “Europa Analytics” ir pieejams arī europa.eu tīmekļa vietnes augšējā līmeņa lapās, bet tam vajadzīga atsevišķa piekrišana. Ar privātuma aizsardzības politiku, kas tiek ievērota starpiestāžu tīmekļa vietnē, var iepazīties šeit.

Citas ES iestādes un struktūras, izņemot Eiropas Komisiju, izmanto pašas savu analīzes sistēmu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet attiecīgās juridiskā paziņojuma lapas.

Eiropas Komisijas juridiskais paziņojums

Datu aizsardzības informācija un pasākumi

Pirmās personas sīkdatnes

“Europa Analytics” ir konfigurēts, lai izmantotu domēnu “europa.eu” (to izmanto Eiropas Savienības iestāžu tīmekļa vietnēm) un saglabātu pirmās personas sīkdatnes, kas pēc 13 mēnešiem no lietotāja ierīces tiek automātiski izdzēstas.

Sīkdatne ir neliela datu kopa, ko tīmekļa vietne saglabā apmeklētāja datorā vai portatīvajā ierīcē. Ir divu veidu sīkdatnes – sesijas sīkdatnes un pastāvīgās sīkdatnes.

Lasiet vēl par mūsu sīkdatnēm šeit

“Europa Analytics” izmantotās sīkdatnes ļauj Eiropas Komisijai par apmeklētājiem vākt šādu informāciju, kas tiek izmantota, lai sagatavotu apkopotas, anonīmas statistikas ziņojumus par apmeklētāju aktivitāti:

 • interneta protokola (IP) adrese (anonimizēta);
 • atrašanās vieta: valsts, reģions, pilsēta, aptuvens ģeogrāfiskais platums un garums (ģeolokācija);
 • pieprasījuma datums un laiks (vietnes apmeklējums);
 • skatītās lapas nosaukums (lapas virsraksts);
 • skatītās lapas URL (lapas URL);
 • tās lapas URL, kas tika skatīta pirms pašreizējās lapas (nosūtošās lapas URL);
 • lietotāja ierīces ekrāna izšķirtspēja;
 • laiks pēc apmeklētāja vietējās laika zonas;
 • datnes, uz kurām apmeklētājs ir uzklikšķinājis un kuras ir lejupielādējis (lejupielāde);
 • saites uz ārējiem domēniem, uz kurām apmeklētājs ir uzklikšķinājis (izejošās saites);
 • lapu ģenerēšanas laiks: (laiks, kurā tīmekļa serveris ģenerē tīmekļa lapas un apmeklētājs tad tās lejupielādē (lapu ātrums);
 • pārlūkprogrammas galvenā valoda, kas tiek izmantota (galvene “Accept language”);
 • pārlūkprogrammas versija, pārlūkprogrammas spraudņi (PDF, Flash, Java), operētājsistēmas versija, ierīces identifikators (lietotāja aģenta galvene);
 • apmeklētās lapas valoda;
 • kampaņas;
 • meklēšana vietnē;
 • notikumi.

Lai ģenerētie ziņojumi būtu pēc iespējas precīzāki, zināma informācija tiek saglabāta arī pirmās personas sīkdatnēs un tad savākta pakalpojumā “Europa Analytics”:

 • nejauši izvēlēts unikālais apmeklētāja ID;
 • attiecīgā apmeklētāja pirmā apmeklējuma laiks;
 • attiecīgā apmeklētāja iepriekšējā apmeklējuma laiks;
 • attiecīgā apmeklētāja apmeklējumu skaits.

Eiropas Komisija saglabā pilnu atbildību un kontroli pār datiem, kas savākti, izmantojot pirmās personas sīkdatnes, – tas tiek darīts, glabājot datus serveros, kas pilnīgā Eiropas Komisijas kontrolē.

Savāktie dati nesatur nekādus persondatus, un unikālo apmeklētāja ID, ko programmatūra ģenerējusi pēc nejaušības principa, nevar izmantot, lai identificētu konkrētu apmeklētāju. Datus neatklās citām organizācijām tirgvedības, tirgus izpētes vai komerciālos nolūkos.

Izvēle “Neizsekot”

“Neizsekot” ir funkcija, kas ļauj apmeklētājiem nepiekrist, ka tīmekļa vietnes viņus izseko, lai kāds arī nebūtu izsekošanas mērķis – analīzes pakalpojumi, reklāma vai sociālās platformas.

Lai pārlūkprogrammā iespējotu opciju “Neizsekot”, sekojiet attiecīgajai saitei zemāk:

Ja izvēlēto pārlūkprogrammu sarakstā neatrodat, dodieties uz programmatūras izstrādātāja tīmekļa vietni pēc sīkākas informācijas.

Piekrišana tam, ka jūsu pārlūkošanas pieredze tiek izmantota anonimizētai statistikai

Atverot lapu, kurā “Europa Analytics” ir aktivizēts, šis pakalpojums reģistrēs jūsu pārlūkošanas darbības. Vienlaicīgi var parādīties paziņojumu josla, kurā piedāvāts pieņemt vai noraidīt sīkdatnes.

Ja sīkdatnes noraidīsiet, apturēsiet arī pakalpojuma “Europa Analytics” darbību. Ja tomēr izvēlēsieties atļaut mums vākt anonīmu statistiku par jūsu pārlūkošanas darbībām mūsu tīmekļa vietnēs, jūs mums palīdzēsiet būtiski uzlabot saziņu, informācijas izplatīšanu un izmaksu efektivitāti.

Ja savā pārlūkprogrammā būsiet iespējojis opciju “Neizsekot”, tad, cienot jūsu izvēli, pakalpojums datus par jūsu pārlūkošanas darbībām Komisijas tīmekļa vietnēs neapstrādās.

Ja izvēlēsieties “Europa Analytics” anonimizētas statistikas veidošanā nepiedalīties, jūsu navigācijas ērtības mūsu vietnēs nemainīsies.

Jebkurā laikā varat pārdomāt, vai dot vai atsaukt piekrišanu. Šeit varat pārbaudīt savu pašreizējo statusu un pārvaldīt piekrišanu:

Ierobežota piekļuve informācijai

Visa analīzes datu pārraide tiek šifrēta, izmantojot HTTPS protokolu. “Europa Analytics” ģenerētajiem anonimizētajiem analītiskajiem ziņojumiem var piekļūt, izmantojot Eiropas Komisijas autentificēšanas sistēmu (ECAS), un tas iespējams tikai Eiropas Savienības iestāžu darbiniekiem vai pienācīgi pilnvarotiem ārējiem darbuzņēmējiem, kam noteiktas vietnes varbūt jāanalizē, jāizstrādā un/vai regulāri jāuztur.

Apmeklētāju IP adreses maskēšana

Pakalpojums “Europa Analytics” izmanto automātisku IP anonimitātes nodrošināšanas mehānismu, kas daļēji maskē katra apmeklētāja IP adresi, līdz ar ko faktiski kļūst neiespējami identificēt neviena konkrēta “EUROPA” apmeklētāja IP adresi.

Ievērojiet, ka pirms anonimizācijas maskas piemērošanas statistikas vajadzībām pēc pilnas IP adreses tiek noteikta pilsēta un izcelsmes valsts, kas pēc tam tiek saglabāta un apkopota.

Apmeklējumu žurnāli

Pakalpojums “Europa Analytics” pēc 13 mēnešiem automātiski izdzēš neapkopotos anonīmos datus.

Anonīmos datus, kas ir apkopotā formā, analīzes nolūkiem Eiropas Komisija glabā nenoteiktu laiku.

Kontaktinformācija

Jebkuru konkrētu jautājumu par “Europa Analytics” datu glabāšanu un izmantošanu var nosūtīt, izmantojot “europa.eu” saziņas veidlapu.