Pereiti prie pagrindinio turinio

Apžvalga

Politinė sistema

Graikija yra parlamentinė respublika. Vyriausybės vadovas yra ministras pirmininkas, turintis didžiausią politinę galią. Valstybės vadovas – prezidentas, atliekantis iš esmės reprezentacinį vaidmenį. Vykdomosios valdžios funkcijas vykdo vyriausybė.

Prekyba ir ekonomika

Graikijos BVP vienam gyventojui – 25 300 EUR – yra mažesnis už ES vidurkį (37 600 EUR). Šalies BVP sudaro 1,3 proc. viso ES BVP.

(Šaltinis: Eurostato duomenys. BVP vienam gyventojui ir BVP)

Šaltinis: Eurostato duomenys. Eksportas ir importas)

Graikija Europos Sąjungoje

Biudžetas ir finansavimas

Kiek Graikija moka ir kiek gauna iš ES?

ES biudžetas yra priemonė, kuria užtikrinama, kad Europa ir toliau būtų demokratiška, taiki, klestinti ir konkurencinga jėga. ES biudžetą naudoja savo prioritetams ir dideliems projektams, kurių dauguma atskirų ES šalių negalėtų finansuoti vienos, finansuoti.

Narystės ES nauda gerokai viršija ES biudžeto įnašų dydį – yra daug to pavyzdžių. Visoms valstybėms narėms naudinga tai, kad jos yra bendrosios rinkos dalis, drauge sprendžia bendras migracijos, terorizmo ir klimato kaitos problemas ir užsitikrina konkrečią naudą, pavyzdžiui, geresnę transporto infrastruktūrą, modernizuotas ir skaitmenizuotas viešąsias paslaugas ir pažangiausią medicininį gydymą.

Tai, kiek kiekviena ES šalis moka į ES biudžetą, apskaičiuojama sąžiningai. Kuo didesnė šalies ekonomika, tuo didesnis jos įnašas, ir atvirkščiai.

ES biudžetas nėra susijęs vien su mokėjimu ir lėšų rinkimu – juo siekiama bendrai prisidėti prie to, kad Europa ir pasaulis taptų geresne vieta mums visiems.

ES biudžeto išlaidos ir pajamos pagal šalis ir metus

  

ES finansuojami projektai Graikijoje

ES biudžeto lėšomis padedama finansuoti programas ir projektus visose ES šalyse, pvz., tiesti kelius, subsidijuoti mokslininkus, saugoti aplinką.

Sužinokite daugiau, kaip ES finansavimas padeda Graikijai ir kokios ekonomikos gaivinimo lėšos skiriamos jūsų šaliai ar regionui.