Przejdź do treści głównej

Odwiedź nas

UE dysponuje centralnym punktem kontaktowym oraz siecią różnych punktów lokalnych w całej UE, które oferują informacje, usługi i wsparcie. Na mapie „Unia Europejska wokół mnie” zamieszczonej poniżej znajdziesz punkt UE działający w Twoim regionie. Dowiesz się z niej również, jakie usługi świadczy wybrany punkt.

Mapa „Unia Europejska wokół mnie”

Przy pomocy rozwijanych list możesz wybrać lokalne punkty UE:

  • według położenia geograficznego – w tym celu wskaż interesujący Cię kraj i region; jeśli potwierdzisz swoją geolokalizację, wyświetlą się wszystkie lokalne punkty UE w Twoim pobliżu
  • według sieci, do której należą – możesz wybrać jedną lub kilka sieci spośród pokazanych na mapie
  • według słowa kluczowego – możesz wskazać konkretny temat, aby znaleźć lokalny punkt UE najlepiej odpowiadający Twoim kryteriom.

Następnie możesz na mapie kliknąć dowolny lokalny punkt UE należący do wybranej sieci (są one oznaczone kolorowymi kropkami), dzięki czemu uzyskasz dostęp do jego danych kontaktowych i informacji na temat oferowanych usług.

Szczegółowy opis lokalnych punktów UE

Lokalne punkty UE o charakterze ogólnym

Inne lokalne punkty UE

Inne lokalne punkty UE należące do bardziej wyspecjalizowanych sieci świadczą szereg usług, które zależą od zakresu ich kompetencji. Przykłady przedstawiamy poniżej.

Lista sieci przedstawiona poniżej nie jest wyczerpująca – więcej lokalnych punktów UE można znaleźć na mapie.