Przejdź do treści głównej

Z wizytą w instytucjach UE

Witamy w instytucjach UE

Instytucje Unii Europejskiej są otwarte dla odwiedzających z całego świata, którzy chcą lepiej poznać UE i zobaczyć na własne oczy, jak działają instytucje unijne. 

Instytucje te mają siedziby w różnych miastach w Europie i oferują różne formy wizyt. W niektórych instytucjach działają interaktywne centra dla odwiedzających, inne otwierają dla odwiedzających podwoje swoich siedzib, a jeszcze inne organizują dostosowane do indywidualnych potrzeb prezentacje lub dyskusje z udziałem swoich urzędników.

Niezależnie od formy wizyta w instytucjach UE może być interesującym doświadczeniem. Studenci i turyści mogą z pierwszej ręki dowiedzieć się, jak działa UE. I przy okazji dobrze się bawić.

Dni otwarte i wirtualne wycieczki

Co roku z okazji Dnia Europy na początku maja instytucje europejskie organizują Dzień Otwartych Drzwi w Brukseli i w Strasburgu. Lokalne biura UE w Europie i na całym świecie przygotowują z tej okazji szereg wydarzeń i imprez skierowanych do osób w każdym wieku. 

Dzień Otwarty UE to wyjątkowa okazja, aby przekonać się, w jaki sposób instytucje europejskie wpływają na nasze życie. Można odwiedzić budynki instytucji i wziąć udział w specjalnie zorganizowanych z tej okazji wydarzeniach, takich jak debaty publiczne czy wycieczki z przewodnikiem. 

Ci, którzy nie mogą osobiście wybrać się na wycieczkę, mogą skorzystać z wariantu wirtualnego. Niektóre instytucje oferują wirtualne wizyty po swoich siedzibach, dzięki czemu można je obejrzeć, nie ruszając się z domu.

Wystarczy kliknąć miasto, żeby zobaczyć listę instytucji. Więcej informacji znajduje się w linku.