Přejít na hlavní obsah

Orgány EU – návštěvy pro veřejnost

Vítejte v institucích EU

Orgány Evropské unie nabízejí prohlídky svých prostor návštěvníkům z celého světa. Ti se tak mohou dozvědět více o EU obecně a získat představu o tom, jak evropské instituce fungují. 

Sídla orgánů EU najdeme v několika evropských městech. Návštěvníci tak mají možnost vybrat si z široké nabídky prohlídek. Některé instituce provozují interaktivní návštěvnická centra, jiné umožňují prohlídku svých prostor nebo pořádají pro návštěvníky individualizované prezentace či diskuse se svými zaměstnanci.

Nezávisle na podobě prohlídky je návštěvníkům vždy zajištěn interaktivní, edukativní zážitek. Zajímavé informace o činnosti EU můžete získat bez ohledu na to, zda na prohlídku přijedete jako student, nebo ji absolvujete během dovolené v daném městě. Nudit se určitě nebudete!

Den otevřených dveří a virtuální prohlídky

Evropské orgány otevírají veřejnosti každý rok u příležitosti oslav Dne Evropy začátkem května své prostory v Bruselu a ve Štrasburku. Řadu akcí pro všechny věkové skupiny pořádají i místní kanceláře EU v Evropě i ve světě. 

Den otevřených dveří je jedinečnou příležitostí zjistit, co evropské instituce dělají a jaký to má vliv na váš život. Po celý den můžete navštívit prostory jednotlivých institucí, zúčastnit se komentovaných prohlídek budov a mnoha dalších akcí, jako jsou např. veřejné diskuse. 

A pokud se nemůžete dostavit osobně, vždy si můžete vybrat některou z virtuálních prohlídek. Virtuálně vás do svých prostor zve hned několik evropských institucí. S tím, jak EU funguje, se tak můžete seznámit z pohodlí svého domova.

Stačí kliknout na město, které vás zajímá, a zobrazí se vám seznam veškerých míst konání prohlídek včetně odkazu na podrobnější informace.