Skip to main content
Vlajka Európskej únie Vlajka Európskej únie

Navštívte inštitúciu Európskej únie

Vitajte v inštitúciách EÚ

Inštitúcie Európskej únie sú otvorené pre návštevníkov z celého sveta, môžu sa tak dozvedieť viac o EÚ a oboznámiť sa s jej činnosťou. 

Inštitúcie so sídlom vo viacerých veľkých európskych mestách ponúkajú návštevníkom rôzne možnosti. Niektoré inštitúcie ponúkajú interaktívne návštevnícke centrá, niektoré umožňujú fyzický prístup do svojich budov a iné organizujú prezentácie a diskusie so svojimi zamestnancami, ktoré sú prispôsobené individuálnym potrebám.

Návštevníci zaručene získajú interaktívnu a vzdelávaciu skúsenosť bez ohľadu na formu návštevy inštitúcie EÚ. Študenti ale aj turisti tak doslova z prvej ruky získajú zaujímavé informácie o tom, ako funguje EÚ. A navyše sa aj zabavia.

Deň otvorených dverí a virtuálne prehliadky

Každoročne na začiatku mája pri príležitosti Dňa Európy otvárajú inštitúcie EÚ v Bruseli a Štrasburgu svoje brány pre verejnosť. Miestne úrady EÚ v Európe a na celom svete organizujú rôzne aktivity a podujatia pre ľudí každého veku. 

Deň otvorených dverí EÚ vám ponúka jedinečnú príležitosť objaviť, ako európske inštitúcie ovplyvňujú váš život. Môžete navštíviť priestory budov a zapojiť sa do osobitných aktivít ako sú verejné diskusie či prehliadky so sprievodcom. 

Ak sa nemôžete zúčastniť na prehliadke osobne, môžete si vybrať niektorú z virtuálnych prehliadok. Viacero inštitúcií ponúka virtuálne prehliadky svojich budov, môžete tak z pohodlia vášho domova objaviť, ako funguje EÚ.

Kliknite na jednotlivé mestá a zobrazí sa úplný zoznam možných priestorov s odkazom na podrobnejšie informácie.