Pereiti prie pagrindinio turinio

Apžvalga

Politinė sistema

Austrija yra parlamentinė federacinė respublika. Jos vyriausybės vadovas – kancleris, o valstybės vadovas – prezidentas. Šalį sudaro 9 žemės (Bundesländer). Vykdomosios valdžios galias turi ir regioninės vyriausybės, ir federalinė vyriausybė. Federalinį parlamentą sudaro dveji rūmai: tiesiogiai renkami Žemutiniai rūmai (Nationalrat) ir Aukštieji rūmai (Bundesrat), kuriuos renka regioniniai parlamentai.

Prekyba ir ekonomika

Austrija užima penktą vietą Europos Sąjungoje pagal BVP vienam gyventojui – 44 000 EUR, t. y. gerokai viršija ES vidurkį (35 500 EUR). Austrijos BVP sudaro 2,8 proc. viso ES BVP.

(Šaltinis: Eurostatas. BVP vienam gyventojui ir BVP duomenys) 

(Šaltinis: Eurostatas. Eksporto ir importo duomenys

 

Austrija Europos Sąjungoje

Biudžetas ir finansavimas

Kiek Austrija moka ir kiek gauna iš ES?

ES biudžetas yra priemonė, kuria užtikrinama, kad Europa ir toliau būtų demokratiška, taiki, klestinti ir konkurencinga jėga. ES biudžetą naudoja savo prioritetams ir dideliems projektams, kurių dauguma atskirų ES šalių negalėtų finansuoti vienos, finansuoti.  

Narystės ES nauda gerokai viršija ES biudžeto įnašų dydį – yra daug to pavyzdžių. Visoms valstybėms narėms naudinga tai, kad jos yra bendrosios rinkos dalis, drauge sprendžia bendras migracijos, terorizmo ir klimato kaitos problemas ir užsitikrina konkrečią naudą, pavyzdžiui, geresnę transporto infrastruktūrą, modernizuotas ir skaitmenizuotas viešąsias paslaugas ir pažangiausią medicininį gydymą. 

Tai, kiek kiekviena ES šalis moka į ES biudžetą, apskaičiuojama sąžiningai. Kuo didesnė šalies ekonomika, tuo didesnis jos įnašas, ir atvirkščiai.

ES biudžetas nėra susijęs vien su mokėjimu ir lėšų rinkimu – juo siekiama bendrai prisidėti prie to, kad Europa ir pasaulis taptų geresne vieta mums visiems.  

ES biudžeto išlaidos ir pajamos pagal šalis ir metus

 

ES finansuojami projektai Austrijoje 

ES biudžeto lėšomis padedama finansuoti programas ir projektus visose ES šalyse, pvz., tiesti kelius, subsidijuoti mokslininkus, saugoti aplinką. 

Sužinokite daugiau, kaip ES finansavimas padeda Austrijai ir kokios ekonomikos gaivinimo lėšos skiriamos jūsų šaliai ar regionui.