Pāriet uz galveno saturu

Pārskats

Valsts iekārta

Austrija ir federatīva parlamentāra republika, kuras valdības vadītājs ir kanclers un valsts galva – prezidents. Valstī ir 9 federālas zemes (Bundesländer). Izpildvaru īsteno gan reģionālās valdības, gan federālā valdība. Federālajam parlamentam ir divas palātas: tieši ievēlētā apakšpalāta jeb Nacionālā padome (Nationalrat) un reģionālo parlamentu ievēlētā augšpalāta jeb Federālā padome (Bundesrat).

Tirdzniecība un ekonomika

Austrija Eiropas Savienībā ieņem piekto vietu pēc IKP uz vienu iedzīvotāju (44 000 EUR), kas krietni pārsniedz ES vidējo rādītāju (35 500 EUR). Tajā saražo 2,8 % no ES kopējā IKP.

(Avots: Eurostat dati par IKP uz vienu iedzīvotāju un IKP

(Avots: Eurostat dati par eksportu un importu

 

Austrija Eiropas Savienībā

Budžets un finansējums

Cik naudas Austrija iemaksā ES budžetā un cik no tā saņem?

ES budžets ir rīks, kas nodrošina, ka Eiropa aizvien ir demokrātiska, miermīlīga, pārticīga un konkurētspējīga. ES to izmanto, lai finansētu savas prioritātes un lielus projektus, kurus vairums ES valstu vienas pašas nevarētu finansēt.  

Ieguvumi no dalības ES ar uzviju atsver iemaksas ES budžetā, un tam ir daudz piemēru. Visas dalībvalstis gūst labumu no dalības vienotajā tirgū, no vienotas pieejas kopīgajām migrācijas, terorisma un klimata pārmaiņu radītajām problēmām un izmanto tādas konkrētas priekšrocības kā labāka transporta infrastruktūra, modernizēti un digitalizēti sabiedriskie pakalpojumi un progresīva medicīniskā aprūpe. 

Katras ES valsts iemaksa ES budžetā tiek aprēķināta taisnīgi. Jo lielāka valsts ekonomika, jo apjomīgākas iemaksas – un otrādi.

ES budžets nenozīmē tikai došanu un ņemšanu: tas vērsts uz kopīgiem centieniem padarīt Eiropu un pasauli par labāku vietu mums visiem.  

ES budžeta izdevumi un ieņēmumi pa valstīm un gadiem

 

ES finansēti projekti Austrijā 

ES budžeta līdzekļi palīdz visās ES valstīs finansēt programmas un projektus, piemēram, ceļu būvi, atbalstu pētniecībai un vides aizsardzību. 

Uzziniet vairāk par to, kā Austrija izmanto ES finansējumu, un par atveseļošanas līdzekļiem jūsu valstī vai reģionā.