Pārskats
- Uzdevums: kopuzņēmums “Mikroshēmas” ir trīspusēja partnerība, kas veicina Eiropā ražotu modernu nanoelektronisko mikroshēmu tehnoloģiju un sistēmu izstrādi un ieviešanu.
- Izpilddirektors: Džari Kinarets
- Locekļi vai partneri:
- Eiropas Savienība, ko pārstāv Komisija;
- šādas iesaistītās valstis: Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Islande, Itālija, Īrija, Izraēla, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Turcija, Ungārija, Vācija un Zviedrija;
- šādas rūpniecības apvienības: EPoSS, AENEAS un INSIDE, kas pārstāv mikroelektroniku un nanoelektroniku, viedās integrētās sistēmas un iegulto/kiberfizisko sistēmu sektorus.
- Dibināšanas gads: 2023. gads
- Darbinieku skaits: 49. gads
- Atrašanās vieta: Brisele (Beļģija)
- Tīmekļvietne: Kopuzņēmums “Mikroshēmas”
Uzdevumi
Eiropas trīspusējā partnerība, kopuzņēmums “Mikroshēmas” veicinās Eiropā ražotu modernu nanoelektronisko mikroshēmu tehnoloģiju un sistēmu izstrādi un ieviešanu.
Turpmākajos gados kopuzņēmums kopā ar Eiropas nanoelektronikas kopienu un dalībvalstīm izstrādās plašu portfeli, kas ietvers vairākas izmēģinājuma līnijas:
- progresīvām nanoelektronikas tehnoloģijām;
- projektēšanas platformai, kas domāta progresīvu mikroshēmu projektēšanai;
- plašam projektu kopumam, kuros šīs tehnoloģijas tiek izmantotas, lai visā vērtībās ķēdē ieviestu jauninājumus mobilitātes, enerģētikas, veselības aprūpes, robotikas un mikroshēmu ražošanas jomā.
Šo darbību kopumu atbalstīs kompetences centru tīkls visā Eiropā, kas atvieglos Eiropas jaunuzņēmumu, MVU, universitāšu un lielāku uzņēmumu piekļuvi šīm darbībām.
Kopuzņēmuma “Mikroshēmas” mērķi
- Stiprināt ES stratēģisko autonomiju attiecībā uz elektroniskajiem komponentiem un sistēmām nolūkā atbalstīt vertikālo nozaru un kopējās ekonomikas nākotnes vajadzības.
- Nostiprināt ES zinātnisko izcilību un vadošo lomu jaunu komponentu un sistēmu tehnoloģiju inovācijas jomā un aktīvi iesaistīt MVU.
- Nodrošināt, ka komponenti un sistēmtehnoloģijas risina Eiropas sabiedrības un vides problēmas.
- Ļaut izstrādāt un ieviest modernas pusvadītāju tehnoloģijas, modernas kvantu tehnoloģijas un jau ieviestu tehnoloģiju inovāciju, kas stiprinās moderno projektēšanu, sistēmu integrācijas un pusvadītāju ražošanas spējas Eiropas Savienībā.
Ieguvēji
Jebkurš uzņēmums vai pētniecības organizācija iesaistītajās valstīs.
Plašāka informācija
Kopuzņēmuma “Mikroshēmas” pamatā ir tā priekštecis — sekmīgais kopuzņēmums “Svarīgas digitālās tehnoloģijas”. Tam ir jauni mērķi, pārskatīts lielāks budžets, un tā darbību plānots turpināt līdz 2027. gadam.
Regula, ar ko stiprina Eiropas pusvadītāju ekosistēmu un groza Eiropas Mikroshēmu aktu
Regula, ar ko izveido kopuzņēmumus pamatprogrammā “Apvārsnis Eiropa”
Kopuzņēmuma “Mikroshēmas” dokumentu bibliotēka
Kontaktinformācija
Kopuzņēmums “Mikroshēmas”
- Nosaukums
- Kopuzņēmums “Mikroshēmas”
- Tīmekļvietne
- https://www.chips-ju.europa.eu/
- E-pasts
- enquiries
chips-ju [dot] europa [dot] eu
- Tālruņa numurs
- 00 32 2 221 81 02
- Pasta adrese
<em> </em><em>White Atrium Building</em> <em>Avenue de la Toison d'Or/Guldenvlieslaan 56-60</em>
1060 <em>Bruxelles/Brussel</em>
Beļģija- Sociālie plašsaziņas līdzekļi