Buvęs Didžiosios Britanijos Ministras Pirmininkas Winstonas Churchillis, sutelkęs tautą per bombardavimus, aktyviai siekė įgyvendinti Europos integracijos idėją ir vienas iš pirmųjų ragino sukurti „Jungtines Europos Valstijas“.
Gyvenimas ir laikai
Kai pagalvojate apie Winstoną Churchillį, ko gero pirmiausia mintyse iškyla impozantiška, rodanti pergalės ženklą ir papsinti cigarą figūra. Šis populiarus įvaizdis yra tik vienas buvusio armijos karininko, karo žurnalisto ir Didžiosios Britanijos Ministro Pirmininko portreto aspektas. Churchillis buvo vienas iš daugelio lyderių, kurį karo patirtis įtikino, kad užtikrinti taiką galima tik suvienijus Europą.
Europos vizija
1946 m. sakydamas kalbą Ciuricho universitete jis paragino europiečius pamiršti praeities siaubą ir atsigręžti į ateitį. Jis pareiškė, kad Europa negali toliau gyvuoti praeities žaizdų kuriamoje neapykantos ir keršto atmosferoje. Churchillis tvirtino, kad pirmasis žingsnis atkuriant Europos teisingumo, gailestingumo ir laisvės šeimą būtų "sukurti kažką panašaus į Jungtines Europos Valstijas. Tik šitaip šimtai milijonų dirbančiųjų galės atgauti paprastus džiaugsmus ir viltį, dėl kurių verta gyventi“.
Winstono Churchillio kalba Ciuriche 1946 m. rugsėjo 19 d.
Vinstono Čerčilio kalba Ciuriche 1946 m. rugsėjo 19 d.
... privalome atkurti Europos šeimą suteikdami jai regioninę struktūrą, kuri galėtų būti vadinama Jungtinėmis Europos Valstijomis, o pirmasis praktinis žingsnis būtų sudaryti Europos Tarybą. Net jei iš pradžių ne visos Europos valstybės norės arba galės stoti į sąjungą, vis vien privalome suburti šalis, kurios nori ir gali tai padaryti.