Prejsť na hlavný obsah
Vaša brána do Európskej únie

Hlavné body

EU Ukraine flags

Solidarita EÚ s Ukrajinou

Od začiatku ruskej vojenskej agresie stojí EÚ jednotne pri Ukrajine. Spolu s medzinárodnými partnermi bude Ukrajinu a jej ľud aj naďalej podporovať.
Next generation

NextGenerationEU

Toto je nástroj NextGenerationEU. Nie je len obyčajným plánom obnovy. Je to príležitosť vyjsť z pandémie silnejší, transformovať naše hospodárstva, vytvárať príležitosti a pracovné miesta v takej Európe, v ktorej chceme žiť.

Spoznávajte EÚ

Zásady a hodnoty

Spoločné zásady a hodnoty, ktoré sú základom fungovania EÚ: sloboda, demokracia, rovnosť a právny štát, podpora mieru a stability.

Rozpočet

Ako je rozpočet EÚ financovaný a vynakladaný, spravovanie finančných prostriedkov EÚ, oblasti výdavkov, overovanie faktov o rozpočte EÚ.

Dosiahnuté výsledky

Zistite, čo robí EÚ pre občanov, ako chráni práva, podporuje prosperitu a snaží sa o to, aby bol svet bezpečnejším miestom.

Kútik na vzdelávanie

Učebné materiály, hry a mnohé ďalšie informačné zdroje o Európskej únii a jej činnostiach pre deti, mládež, učiteľov a rodičov.

Najvýznamnejšie publikácie

Všeobecné informácie o Európskej únii a o tom, čo robí, v rôznych formátoch, zamerané na ľudí starších ako 18 rokov.

Aktuálne správy

Všetky uvedené správy sú vďaka strojovému prekladu k dispozícii v 24 úradných jazykoch EÚ.

United Nations Framework Convention on Climate Change (UNFCCC) meeting in Katowice, Poland / COP24
  • Press release

Deal on stronger press freedom and free speech protection

The EU has struck a deal on a law that would better protect journalists and human rights defenders against strategic lawsuits against public participation, or SLAPPs. These are increasingly being used to silence people who speak out on public interest issues.

Young people wearing the European Solidarity Corps (ESC) t-shirt
  • Press release

€145 million to boost to European volunteering activities in 2024

The European Solidarity Corps will get new funding worth €145 million in 2024. Thanks to this money, young people across the EU and beyond will be able to volunteer in projects on social inclusion, the green and digital transitions, democratic participation and health.

The use of Wi-Fi and roaming in train and metro stations, and in public spaces
  • News article

Improved rights for EU travellers

Passenger rights will be reinforced, thanks to new Commission proposals. The updates to existing travel legislation would reaffirm the right of passengers to get refunded within 14 days; give them more clarity on who will reimburse their airline tickets and access to better information.