Pāriet uz galveno saturu
ES portāls – vārti uz Eiropas Savienību

Aktualitātes

EU Ukraine flags

ES solidaritāte ar Ukrainu

Kopš Krievijas sāktā agresijas kara ES ir vienota solidaritātē ar Ukrainu. ES kopā ar starptautiskajiem partneriem turpinās atbalstīt Ukrainu un tās tautu.
Next generation

Eiropas Atveseļošanas instruments

Tas ir instruments NextGenerationEU. Tas ir ne tikai atveseļošanas plāns. Tā ir vienreizēja izdevība izkļūt no pandēmijas spēcīgākiem, mainīt ekonomiku pozitīvā virzienā, radīt iespējas un darbavietas, lai izveidotu tādu Eiropu, kādā vēlamies dzīvot.

Informācija par ES

Principi un vērtības

Eiropas Savienības pamatā ir kopīgi principi un vērtības: brīvība, demokrātija, vienlīdzība un tiesiskums, kas veicina mieru un stabilitāti.

Budžets

Kā tiek finansēts un izlietots ES budžets. ES finanšu pārvaldība, izdevumu jomas un fakti par ES budžetu.

Sasniegumi

Uzziniet, ko ES dara iedzīvotāju labā, kā aizsargā viņu tiesības, veicina labklājību un cenšas padarīt pasauli drošāku.

Mācību stūrītis

Mācību materiāli, spēles un daudz citu materiālu par Eiropas Savienību un tās darbību. Tie domāti bērniem, pusaudžiem, skolotājiem un vecākiem.

Svarīgākās publikācijas

Dažādos formātos sagatavota vispārīga informācija par Eiropas Savienību un tās darbību (publikācijas domātas pieaugušajiem).

Tuvplānā

Visus šajā sadaļā publicētos rakstus varat lasīt jebkurā no 24 ES oficiālajām valodām, izmantojot mašīntulkojumu.

Spanish NGO rescues 194 irregular migrants near Lampedusa
  • News article

New ways to fight migrant smuggling

Every year, thousands of lives are lost because of migrant smuggling. To fight this deadly criminal activity, the Commission has launched the Global Alliance to Counter Migrant Smuggling and proposed updating EU rules to prevent and fight migrant smuggling.

OLAF's Customs Operation at the border between Ukraine and Poland
  • Press release

86 million fake items worth more than €2 billion seized in the EU in 2022

In 2022, the European Union detained around 86 million counterfeit items. The estimated value of these items exceeded €2 billion, reflecting a 3% increase from the previous year. The top five detained products included games, packaging material, toys, cigarettes, and recorded CDs/DVDs.

Woman stands with back to camera against a background of pictures of women
  • Press release

EU calls for end of violence against women

On International Day for the Elimination of Violence against Women, the EU renews its commitment to eradicate violence against women and girls in the EU and beyond. More than 3,000 women are killed each year in Europe by partners or family members, and countless more are harmed and harassed.