Przejdź do treści głównej

Poznajemy Unię

Łatwe w użyciu materiały (ulotki, broszury, slajdy i mapy) wyjaśniają, jak działa UE, przybliżają jej historię, prawo i walutę euro oraz zawierają praktyczne informacje dla turystów.

Szybka powtórka wszystkich istotnych informacji o Unii Europejskiej – w tym o jej historii, działaniach w różnych dziedzinach oraz o tym, w jaki sposób działania te przynoszą korzyści obywatelom.
Dowiedz się, czym jest UE i co robi w różnych dziedzinach – od zmiany klimatu i zatrudnienia po zdrowie i handel – aby poprawić jakość życia ludzi w Europie i na świecie.
Poznaj kobiety i mężczyzn – od bojowników ruchu oporu i polityków po słynnego aktora – dzięki którym powstała UE, w której dziś żyjemy.
Z tego całościowego przewodnika na temat porządku prawnego UE dowiesz się więcej o początkach Unii Europejskiej i jej funkcjonowaniu.
Ten kompleksowy zestaw slajdów PowerPoint stanowi elastyczną pomoc dla nauczycieli i prelegentów przygotowujących prezentacje na temat UE.
Ta broszura wyjaśnia, w jaki sposób młodzi ludzie mogą wyrazić swój głos, uczestnicząc w wyborach lub dyskutując z rówieśnikami i decydentami politycznymi.
Odkryj Europę z ulotką-mapą zawierającą przydatne wskazówki i informacje na temat podróży po UE – to świetny przewodnik gwarantujący podróż bez stresu.
Ten przydatny plakat zawiera mapę UE i informacje o wszystkich 27 państwach członkowskich (waluta, stolica, obszar, liczba ludności).