Pereiti prie pagrindinio turinio

Rengiantis 2002 m. sausio mėn. išleisti į apyvartą grynuosius eurus buvo sukurtas 7 banknotų ir 8 monetų dizainas. Banknotų dizainas vienodas visose euro zonos šalyse. Monetos turi bendrąją pusę ir nacionalinę pusę, savitą kiekvienai šaliai.

Pamažu, metai po metų į apyvartą išleidžiami serijos „Europa“ banknotaiEuropos Centrinis Bankas (ECB) ir nacionaliniai centriniai bankai (NCB) pasirūpino padidintomis jų saugumo priemonėmis ir nauju dizainu, kurio vienas iš elementų – mitologinio Europos personažo portretas.

Simbolis

Euro pavadinimas pasirinktas per 1995 m. Madride įvykusį Europos Vadovų Tarybos posėdį.

Euros simbolis „€“ sukurtas graikiškos abėcėlės raidės „epsilon“ (Є) – pirmosios raidės žodyje „Europa“ – pavyzdžiu. Du lygiagretūs brūkšneliai šiame simbolyje reiškia stabilumą.

Euro ISO standarto kodas yra „EUR“. Jis naudojamas nurodyti, kad pinigų suma užrašyta eurais, kai nenaudojamas euro simbolis.

Euro simbolio autorių teisių apsauga

Euro simbolio autorių teisės priklauso Europos Komisijos atstovaujamai Europos bendrijai, tačiau kai kuriais atvejais ES intelektinės nuosavybės tarnyba (prekių ženklai ir dizainas) sutiko įregistruoti kai kuriuos logotipus, kuriuose yra euro simbolis. Taip yra tais atvejais, kai logotipai yra pakankamai kūrybiški ir skiriasi nuo oficialaus euro ženklo.

Taisyklės

  • Pavadinimas turi būti vienodas visomis ES kalbomis – „euro“, atsižvelgiant į skirtingų abėcėlių aspektus, taip pat ir ES teisiniuose tekstuose. Rašyba graikiška abėcėle yra „'ευρώ“, o kirilica – „евро“
  • Daugiskaitos formos priimtinos, jeigu išlieka nepakitusi šaknis „eur-“.
  • Kitokia rašyba priimtina ne ES šalių teisiniuose tekstuose, pavyzdžiui, nacionalinėje teisėje.
2020 M. RUGPJŪČIO 24 D.
Standartinės „euro“ ir „cent“ rašybos oficialiosiomis ES kalbomis sąrašas (60.18 KB)

Parsisiųsdinkite suglaudintą jpg formato paveikslėlį su nurodytais kampais ir proporcijomis:

2022 M. SAUSIO 10 D.
Euro simbolis