Pereiti prie pagrindinio turinio

Europos kultūros paveldo ir įvairovės propagavimas

ES siekia išsaugoti bendrą Europos kultūros paveldą ir remti bei skatinti meno ir kūrybos sektorių Europoje. Siekiant, kad ši gyvybinga ir įvairi kultūra būtų prieinama visiems, vykdomos tam tikros iniciatyvos, pvz., rengiami Europos kultūros paveldo metai.

Kultūros aspektai įtraukiami į daugelį ES politikos sričių – švietimo, mokslinių tyrimų, socialinės politikos, regioninės plėtros, išorės santykių. Kultūros kūrimas ir skatinimas šiandieniniame sąveikiame ir globalizuotame pasaulyje taip pat neatsiejamas nuo žiniasklaidos ir skaitmeninių technologijų. ES skatina nacionalinių vyriausybių ir tarptautinių organizacijų bendradarbiavimą kultūros aspektais įvairiose politikos srityse.

Įgyvendindama programą „Kūrybiška Europa“, ES padeda Europos kino, meno ir kūrybos sektoriui kurti darbo vietas ir skatinti ekonomikos augimą, taip pat sukurti naujų tarptautinių galimybių, pasiekti naujas rinkas ir auditorijas.

Kasmet dviem Europos miestams suteikiamas Europos kultūros sostinės titulas – tai papildoma paskata vietos ekonomikai, atkreipiamas dėmesys į vietos menininkus ir unikalų kiekvieno iš šių miestų kultūrinį turtą.

ES kaip partnerė taip pat nuolat dalyvauja kino festivaliuose, kultūros parodose, koncertuose, konferencijose, meno apdovanojimų konkursuose visoje Europoje.