Pāriet uz galveno saturu

Kultūras mantojums un dažādība Eiropā

ES cenšas saglabāt Eiropas kopīgo kultūras mantojumu un atbalstīt un popularizēt mākslu un radošās nozares Eiropā. Īpašām iniciatīvām, tādām kā Eiropas Kultūras mantojuma gads, ir mērķis šo dinamisko un daudzveidīgo kultūru padarīt pieejamu visiem.

Daudzās ES politikas jomās ir saikne ar kultūras elementiem, tostarp izglītībā, pētniecībā, sociālajā politikā, reģionālajā attīstībā un ārējās attiecībās. Kultūras produktu radīšana un popularizēšana mūsdienu interaktīvajā un globalizētajā pasaulē iet roku rokā ar plašsaziņas līdzekļiem un digitālajām tehnoloģijām. ES veicina sadarbību kultūras jomā starp nacionālajām iestādēm un starptautiskajām organizācijām.

Izmantojot programmu “Radošā Eiropa”, ES atbalsta Eiropas kino, mākslu un radošās nozares, un mērķis ir radīt darbvietas un izaugsmi Eiropā, kā arī rast jaunas iespējas, tirgus un publiku visā pasaulē.

Katru gadu divas Eiropas pilsētas tiek izraudzītas par Eiropas kultūras galvaspilsētām. Šī programma dod papildu stimulu vietējai ekonomikai un pievērš uzmanību vietējiem māksliniekiem un attiecīgo pilsētu kultūras bagātībām.

ES tāpat ir filmu festivālu, izstāžu, koncertu, konferenču un mākslas balvu un godalgu partneris visā Eiropā, visu gadu.