Pāriet uz galveno saturu

Pārskats

Valsts iekārta

Itālija ir parlamentāra republika, kuras valdības vadītājs ir premjerministrs. Premjerministru ieceļ valsts galva – prezidents. Parlamentam ir divas palātas: Deputātu palāta un Republikas Senāts. Valsts ir sadalīta 20 reģionos. Pieciem no tiem ir īpašs autonomijas statuss, kas tiem ļauj pieņemt regulējumu attiecībā uz atsevišķiem vietējas nozīmes jautājumiem.

Tirdzniecība un ekonomika

Itālijas IKP uz vienu iedzīvotāju (34 400 EUR) daudz neatpaliek no ES vidējā rādītāja (35 500 EUR). Tajā saražo 12,3 % no ES kopējā IKP.

(Avots: Eurostat dati par IKP uz vienu iedzīvotāju un IKP)

(Avots: Eurostat dati par eksportu un importu)

Itālija Eiropas Savienībā

Budžets un finansējums

Cik naudas Itālija iemaksā ES budžetā un cik no tā saņem?

ES budžets ir rīks, kas nodrošina, ka Eiropa aizvien ir demokrātiska, miermīlīga, pārticīga un konkurētspējīga. ES to izmanto, lai finansētu savas prioritātes un lielus projektus, kurus vairums ES valstu vienas pašas nevarētu finansēt.

Ieguvumi no dalības ES ar uzviju atsver iemaksas ES budžetā, un tam ir daudz piemēru. Visas dalībvalstis gūst labumu no dalības vienotajā tirgū, no vienotas pieejas kopīgajām migrācijas, terorisma un klimata pārmaiņu radītajām problēmām un izmanto tādas konkrētas priekšrocības kā labāka transporta infrastruktūra, modernizēti un digitalizēti sabiedriskie pakalpojumi un progresīva medicīniskā aprūpe.

Katras ES valsts iemaksa ES budžetā tiek aprēķināta taisnīgi. Jo lielāka valsts ekonomika, jo apjomīgākas iemaksas – un otrādi.

ES budžets nenozīmē tikai došanu un ņemšanu: tas vērsts uz kopīgiem centieniem padarīt Eiropu un pasauli par labāku vietu mums visiem.

ES budžeta izdevumi un ieņēmumi pa valstīm un gadiem

ES finansēti projekti Itālijā

ES budžeta līdzekļi palīdz visās ES valstīs finansēt programmas un projektus, piemēram, ceļu būvi, atbalstu pētniecībai un vides aizsardzību.

Uzziniet vairāk par to, kā Itālija izmanto ES finansējumu, un par atveseļošanas līdzekļiem jūsu valstī vai reģionā.