Skip to main content

Melina Mercouri. Aktorė, kovotoja prieš nacizmą ir kultūros veikėja

Gyvenimas ir laikas

Prieš tapdama tarptautinio kino žvaigžde, pagarsėjusia vaidmeniu apdovanojimus pelniusiame filme „Tik ne sekmadienį“ („Never on a Sunday“), Melina Mercouri buvo viena iš garsiausių teatro aktorių Graikijoje. Po 1967 m. valstybės perversmo Graikijoje ji įsitraukė į politiką ir pradėjo visame pasaulyje vykdyti kampanijas, kad būtų nuversta pulkininkų chunta. 1974 m. atkūrus demokratiją, M. Mercouri grįžo į tėvynę ir pradėjo politinę karjerą. Ji tapo ilgiausiai dirbusia Graikijos kultūros ministre, atliko svarbų vaidmenį gindama Graikijos ir Europos kultūrą, ypač kurdama Europos kultūros sostinės iniciatyvą.

Europos vizija

1983 m., Graikijai pirmą kartą pirmininkaujant Tarybai, M. Mercouri, būdama Graikijos kultūros reikalų ministre, surengė susitikimą su kitais devyniais ES valstybių narių kultūros ministrais

Kitus ministrus ji skatino prisidėti prie jos pastangų didinti informuotumą apie kultūrą visoje Europoje. Tai buvo reguliariais tapusių Europos kultūros ministrų susitikimų, kurie vyksta iki šiol, pradžia.

Melina Mercouri talks to the press
Melina Mercouri talks to the press ahead of the launch of the first European Capital of Culture in Athens, 1985.
Melina Mercouri Foundation

1985 m. Melina Mercouri kalbasi su spaudos atstovais prieš Atėnus paskelbiant Europos kultūros sostine.

 

Leidiniai

Daugiau informacijos apie Melinos Mercouri gyvenimą, veiklą ir įnašą į Europos projektą

Daugiau informacijos