Pereiti prie pagrindinio turinio

Helmutas Kohlis ir François Mitterrandas – susitaikymo lyderiai

„Vokietijos ir Europos susivienijimas yra dvi to paties medalio pusės.“

Helmutas Kohlis

„Prancūzija yra mūsų tėvynė, Europa yra mūsų ateitis“

François Mitterrandas

Gyvenimas ir laikas

H. Kohlis išbuvo kancleriu 16 metų, t. y. ilgiau nei bet kuris kitas XX a. Vokietijos vadovas. F. Mitterrandas taip pat Prancūzijos prezidentu išbuvo 14 metų – ilgiausiai Prancūzijos istorijoje. Kelis dešimtmečius tarnavę savo šalims ir Europai, F. Mitterrandas ir H. Kohlis mirė atitinkamai 1996 m. ir 2017 m.

President Mitterrand and Chancellor Kohl standing hand in hand in front of a memorial wreath at the Douaumont Ossuary, Verdun in 1984.
President Mitterrand and Chancellor Kohl standing hand in hand in front of a memorial wreath at the Douaumont Ossuary, Verdun in 1984.

Prezidentas F. Mitterrandas ir kancleris H. Kohlis susikibę rankomis prie Duomono osuarijaus Verdene, 1984 m.

Europos vizija

H. Kohlis ir F. Mitterandas dėjo daug pastangų, kad pagerintų Prancūzijos ir Vokietijos pokario santykius, ir pabrėžė, kaip svarbu šioms dviem valstybėms susitaikyti siekiant Europos integracijos. Simbolinis ir jaudinantis šių dviejų vadovų, susikibusių rankomis 1984 m. rugsėjo 22 d. ceremonijoje Pirmojo pasaulinio karo pradžios 70-ies metų sukakčiai paminėti, vaizdas pateko į tarptautinės spaudos naujienų antraštes. Jis parodė, kaip toli po Antrojo pasaulinio karo pabaigos pažengė Prancūzija, Vokietija ir Europa.

Už tai, kad paskyrė savo gyvenimą Prancūzijos ir Vokietijos santykiams gerinti, 1988 m. jie gavo Karolio Didžiojo premiją, skiriamą už Europos vienijimo nuopelnus.

Leidiniai

Daugiau apie H. Kohlio ir F. Mitterrando gyvenimą, veiklą ir indėlį į Europos projektą