Pasipriešinimo kovotoja per Antrąjį pasaulinį karą Leonilde „Nilde“ Iotti tapo iškilia Italijos komunistų partijos (PCI) veikėja, kovojusia už moterų teises. Iotti vadovavosi teisingos ir lygiateisės Europos idėja ir buvo ryžtingai nusiteikusi už visuotinę rinkimų teisę kovoti Europos mastu.
Gyvenimas ir laikas
Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, Iotti tapo viena iš pagrindinių Italijos moterų sąjungos, kuri buvo pavaldi PCI, organizatore. 1945 m. moterims įgijus visas rinkimų teises, Iotti sulaukė didelės rinkėjų moterų paramos ir 1946 m. buvo išrinkta į Steigiamąją Asamblėją, kurioje ji buvo atsakinga už naujosios šalies konstitucijos šeimos politikos skyriaus rengimą.
Per visą savo politinę karjerą ji aktyviai kovojo už moterų teises, rėmė ir sėkmingai rengė kampanijas, kad Italijoje būtų priimti moterų judėjimui prioritetiniai skyrybų ir abortų įstatymai.
Europos vizija
Iotti Europos Parlamento nare tapo 1969 m. Europos Parlamente ji dėmesį sutelkė į visuotinius Europos Parlamento rinkimus, kad Europos piliečiai galėtų tiesiogiai rinkti savo atstovus. Iotti buvo įsitikinusi, kad tai Parlamentui suteiktų tvirtus įgaliojimus ir pasitikėjimą veikti piliečių vardu.
Iotti ir jos kolegų veikla davė rezultatų – 1979 m. surengti pirmieji tiesioginiai Europos Parlamento rinkimai. Netrukus po to ji baigė dešimtmetį trukusį darbą Europos Parlamente; per tą dešimtmetį ji, be kita ko, dirbo Europos Parlamento Užsienio reikalų komitete. 1997 m. politikė buvo išrinkta Europos Tarybos – žmogaus teisių organizacijos, kuriai priklauso 47 valstybės narės, – pirmininko pavaduotoja.
Nilde Iotti per Europos Parlamento pirmininko rinkimus 1979 m.