Pereiti prie pagrindinio turinio

Alcidė De Gasperi – iniciatyvus mediatorius, prisidėjęs prie demokratijos ir laisvės Europoje užtikrinimo

Ateitį reikia kurti ne jėga ar troškimu nugalėti, o kantriai taikant demokratijos metodą ir vadovaujantis konstruktyvia sutarimo dvasia bei pagarba laisvei

Alcide De Gasperi

Gyvenimas ir laikas

De Gasperi ėjo Italijos ministro pirmininko pareigas 1945–1953 m., t. y. tuo laikotarpiu, kai Italijoje buvo stiprinami demokratijos pagrindai ir atkuriama ekonomika.

De Gasperi taip pat turėjo platesnę viziją, kad tarptautinis bendradarbiavimas turi būti taikos pagrindas. Jam vadovaujant Italija prisijungė prie JAV Maršalo plano ir tapo NATO nare. Šio politiko lyderystė padėjo užmegzti tvirtus ryšius tarp Italijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, o tai tikrai nebuvo taip paprasta, kadangi Italija tuo metu turėjo vieną didžiausių komunistų partijų Vakarų Europoje.

Europos vizija

Nuo karo pabaigos De Gasperi aktyviai skatino už Europos vienybę tikėdamas, kad tik taip galima išvengti konflikto pasikartojimo. Jį įkvėpė aiški vieningos Europos vizija, Europos, kuri ne pakeistų atskiras valstybes, o leistų joms vienoms kitas papildyti, teikti tarpusavio paramą ir bendradarbiauti.

Galiausiai De Gasperi savo veikla padėjo sukurti Europos anglių ir plieno bendriją (EAPB), kuri iš esmės panaikino pavojų, kad Europos valstybės kada nors vėl kariaus tarpusavyje.

Alcidė De Gasperi kalba 1951 m. sausio 12 d. Strasbūre

Leidiniai

Daugiau apie Alcidės De Gasperi gyvenimą, darbą ir indėlį į Europos projektą

Daugiau informacijos