Pāriet uz galveno saturu

Pārskats

Valsts iekārta

Vācija ir federatīva parlamentāra republika ar valdības vadītāju kancleru un valsts galvu prezidentu, kurš gan lielākoties pilda reprezentatīvas funkcijas. Valstī ir 16 federālās zemes (Länder), kurām ir pašām sava konstitūcija un kuras savu iekšējo organizāciju var veidot visnotaļ autonomi. Trīs no tām ir pilsētas: Brēmene, Berlīne un Hamburga.

Tirdzniecība un ekonomika

Vācija Eiropas Savienībā ieņem astoto vietu pēc IKP uz vienu iedzīvotāju (41 300 EUR), kas krietni pārsniedz ES vidējo rādītāju (35 500 EUR). Tajā saražo 25,3 % no ES kopējā IKP. 

(Avots: Eurostat dati par IKP uz vienu iedzīvotāju un IKP)

(Avots: Eurostat dati par eksportu un importu)

Vācija Eiropas Savienībā

Budžets un finansējums

Cik naudas Vācija iemaksā ES budžetā un cik no tā saņem?

ES budžets ir rīks, kas nodrošina, ka Eiropa aizvien ir demokrātiska, miermīlīga, pārticīga un konkurētspējīga. ES to izmanto, lai finansētu savas prioritātes un lielus projektus, kurus vairums ES valstu vienas pašas nevarētu finansēt.

Ieguvumi no dalības ES ar uzviju atsver iemaksas ES budžetā, un tam ir daudz piemēru. Visas dalībvalstis gūst labumu no dalības vienotajā tirgū, no vienotas pieejas kopīgajām migrācijas, terorisma un klimata pārmaiņu radītajām problēmām un izmanto tādas konkrētas priekšrocības kā labāka transporta infrastruktūra, modernizēti un digitalizēti sabiedriskie pakalpojumi un progresīva medicīniskā aprūpe.

Katras ES valsts iemaksa ES budžetā tiek aprēķināta taisnīgi. Jo lielāka valsts ekonomika, jo apjomīgākas iemaksas — un otrādi.

ES budžets nenozīmē tikai došanu un ņemšanu: tas vērsts uz kopīgiem centieniem padarīt Eiropu un pasauli par labāku vietu mums visiem.

ES budžeta izdevumi un ieņēmumi pa valstīm un gadiem

 

ES finansēti projekti Vācijā 

ES budžeta līdzekļi palīdz visās ES valstīs finansēt programmas un projektus, piemēram, ceļu būvi, atbalstu pētniecībai un vides aizsardzību.

Uzziniet vairāk par to, kā Vācija izmanto ES finansējumu, un par atveseļošanas līdzekļiem jūsu valstī vai reģionā.