Saugus, tvarus ir susietas transportas
ES transporto politika padeda palaikyti Europos ekonomikos augimą – įgyvendinant šią politiką yra kuriama šiuolaikinė infrastruktūra, suteikianti galimybę keliauti greičiau ir saugiau, ir kartu skatinami tvarūs ir skaitmeniniai sprendimai.
Transportas yra kertinis Europos integracijos akmuo ir nepaprastai svarbus užtikrinant laisvą asmenų, paslaugų ir prekių judėjimą. Transporto sektorius taip pat yra vienas iš pagrindinių ekonomikos sektorių – jame sukuriama daugiau kaip 9 % ES bendrosios pridėtinės vertės (indėlis į ekonomiką). 2016 m. vien transporto paslaugų sektoriuje sukurta bendroji pridėtinė vertė siekė 664 mlrd. eurų, jame dirba apie 11 mln. asmenų.
Tvarių ir novatoriškų transporto priemonių įgyvendinimas svarbus siekiant ES energetikos ir klimato tikslų. Žmonėms vis daugiau keliaujant, ES politika padedama spręsti pagrindinius transporto sistemų uždavinius. Tai:
- spūstys – jos paralyžiuoja kelių ir oro eismą,
- tvarumas – kad būtų patenkinta didžioji dalis transporto sektoriaus energijos poreikių, sektorius vis dar priklauso nuo naftos, o tai nepriimtina nei aplinkos, nei ekonomikos požiūriu,
- oro kokybė – iki 2050 m. ES privalo sumažinti transporto sektoriuje išmetamų teršalų kiekį 60 %, palyginti su 1990 m., ir toliau mažinti transporto priemonių keliamą taršą,
- infrastruktūra – transporto infrastruktūros kokybė ES yra nevienoda,
- konkurencija – ES transporto sektoriui tenka vis labiau konkuruoti su sparčiai besivystančiomis kitų regionų transporto rinkomis.