Az EU minden rendelkezésére álló eszközt bevet azért, hogy segítsen a tagállamoknak összehangolni válaszintézkedéseiket. Többek között tárgyilagos információkkal szolgál a vírus terjedéséről, a megfékezésére irányuló hatékony eszközökről és a járvány okozta gazdasági és társadalmi károk helyrehozatalát célzó intézkedésekről.
Erről az oldalról elérhetők az uniós intézmények és szervek, valamint a tagállamok koronavírus-vonatkozású webhelyei és információforrásai.
Időrend
Az alábbiakban időrendben ismertetjük az uniós intézmények által a válság kitörése óta hozott intézkedéseket.
Európai szolidaritás a gyakorlatban
Az EU országai, régiói és városai segítséget nyújtottak egymásnak a válság alatt. Az alábbiakban példákat teszünk közzé az európai szolidaritásról.
Küzdelem a dezinformáció ellen
A Covid19-járványt Európában az álhírek és a szándékosan félrevezető információk áradata kíséri, melyek gyakran veszélyesek lehetnek. Az uniós intézmények, az EU tagállamai, a civil társadalom és az online platformok közösen küzdenek a dezinformáció, a félretájékoztatás és a külföldi beavatkozások ellen.
Küzdelem a dezinformáció ellen (Európai Parlament)
Európai helyreállítási terv
Az Európai Bizottság nagyszabású helyreállítási tervet javasolt az EU számára, mely az uniós költségvetésben rejlő lehetőségek maximális kiaknázásán alapul. A cél a koronavírus-járvány okozta gazdasági és társadalmi károk rendezésének elősegítése, az európai helyreállítás beindítása, valamint munkahelyek létrehozása és a munkahelyek védelme.
Európai helyreállítási terv (az Európai Unió Tanácsa, legfrissebb fejlemények és ütemterv)