Põhisisu juurde
Detsentraliseeritud asutus

Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet (EUIPO)

Logo of European Union Intellectual Property Office (EUIPO)

Ülevaade

  • Ülesanded: Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet haldab ELi kaubamärgi ja disainilahenduste õigusi, intellektuaalomandiga seotud õigusrikkumiste Euroopa vaatluskeskust ja orbteoste andmebaasi.
  • Tegevdirektor: João Negrão
  • Asutatud: 1994
  • Töötajate arv: 775
  • Asukoht: Alicante (Hispaania)
  • Veebisait: EUIPO

Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet (EUIPO) haldab ELi kaubamärgi ja disainilahenduste õigusi, mida kohaldatakse kogu ELis. Need õigused täiendavad liikmesriikide intellektuaalomandi õigusi ning on seotud rahvusvaheliste intellektuaalomandi süsteemidega. Alates 2012. aastast on EUIPO vastutav intellektuaalomandiga seotud õigusrikkumiste Euroopa vaatluskeskuse  ja orbteoste andmebaasi eest.

Tegevusvaldkonnad

Keskmiselt saab asjaomane amet aastas käsitlemiseks üle 150 000 kaubamärgi ning 90 000 disainilahendusega seotud avalduse. Samuti innustab EUIPO erinevate ELi liikmesriikide intellektuaalomandiasutuste menetluste ühtlustamist Euroopa Liidu intellektuaalomandivõrgustikuks raames tehtava koostöö kaudu. Selleks kasutatakse kasutajasõbralikke intellektuaalomandi töövahendeid.

Vaatluskeskuse abil ühendab amet laiaulatusliku sidusrühmade võrgustiku, et suurendada teadlikkust intellektuaalomandi õiguste rikkumistega seotud küsimustest uuringute, projektide ja töövahendite kaudu. EUIPO haldab ka orbteoste andmebaasi, võimaldades digitaalset juurdepääsu avalikule teabele, mis käsitleb kirjanduslikke, kinotööstuse või audiovisuaalteoseid, pilte ja fotosid.

Kasusaajad

Intellektuaalomandi õigused on majandustegevuse ja -kasvu seisukohast olulised – nii nende omanikele kui ka majandusele laiemalt. EUIPO eesmärk on muuta oma teenused kättesaadavaks ja hõlpsasti kasutatavaks, et luua nii ELi sisene kui ka selle piire ületav sünergia oma partnerite ja sidusrühmadega:

  • intellektuaalaomandi registreerimissüsteemide kasutajate, eelkõige väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjatega;
  • ELi ja kolmandate riikide intellektuaalomandiasutustega;
  • kasutajaühendustega;
  • muude rahvusvaheliste asutustega intellektuaalomandi valdkonnas.

Vaata ka …

EUIPO veebiteenused – intellektuaalomandi töövahendid

Veebikursused

Uudiskirjad

Üritused ja väljaanded

Töökohad

Kontaktandmed

Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet (EUIPO)

Nimi
Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet (EUIPO)
Veebisait
https://www.euipo.europa.eu/et
E-post
informationateuipo [dot] europa [dot] eu
Telefoninumber
+34 96 513 91 00
Postiaadress

Avenida de Europa 4
03008 Alicante Alicante
Hispaania

Sotsiaalmeedia