
Eidamas pirmojo Europos Komisijos pirmininko pareigas Walteris Hallsteinas prisidėjo prie to, kad būtų sukurta bendroji rinka, ir siekė greitos bei visapusiškos Europos integracijos.
Gyvenimas ir laikas
Pirmininkaudamas Komisijai W. Hallsteinas suvokė Europos vienybės būtinybę ir turėjo specializuotų žinių bei atitinkamos patirties – būtent dėl to Vokietijos kancleris Konradas Adenaueris jį buvo paskyręs vadovauti Vokietijos delegacijai, kuri 1950 m. Schumano konferencijoje derėjosi dėl Europos anglių ir plieno bendrijos steigimo. Šios ir kitos savybės jam labai pasitarnavo per devynerius metus (1958–1967) trukusį pirmininkavimą.
Europos vizija
W. Hallsteinas aktyviai pasisakė už tai, kad Europos vienybės būtų siekiama sukuriant Europos ekonominė bendriją. Pirmieji žingsniai siekiant ekonominės integracijos, kuri leistų užtikrinti laisvą žmonių, paslaugų ir prekių judėjimą, žengti 1955 m. Mesinos konferencijoje.
Nors W. Hallsteinas iš pradžių norėjo, kad integracija būtų visapusiška ir įgyvendinta kuo greičiau, to meto politinės realijas jį privertė pripažinti, kad visiems naudingiausias būtų laipsniškas valstybių narių rinkų sujungimas.
1958 m. įsigaliojo Romos sutartis ir W. Hallsteinas buvo išrinktas pirmuoju Europos ekonominės bendrijos Komisijos pirmininku.
Walteris Hallsteinas kalba 1953 m. kovo 2 d. Strasbūre
Valterio Halštaino kalba 1953 m. kovo 2 d. Strasbūre
Tai, kas mus veda pirmyn, niekam ne paslaptis – nenuslopinamas europinės tapatybės jausmas. Europiečiai ir visas pasaulis galės iš tikrųjų klestėti tik tada, jeigu Europa bus vieninga. Susiskaldymas paverstų Europą pasaulio Balkanais, tai būtų nuolatinis kvietimas kitiems kištis į mūsų reikalus. Kad būtume išgirsti, kalbėti reikia vieningai, todėl visiškai nederėtų dramatizuoti vienos ar kitos kompensacinės priemonės arba atsitiktinės jų sankaupos.