Eiro ir otrā visvairāk izmantotā valūta pasaulē — turpat 39 % no finanšu darījumiem tiek veikti eiro (neskaitot eiro izteiktos maksājumus eirozonas iekšienē). Eiro ir pievilcīga uzkrājumu valūta citām valstīm. 2017. gadā aptuveni 20 % no pasaules uzkrājumiem tika turēti eiro.
Eirozonas procentu likmes ietekmē ekonomiskos procesus un cenu stabilitāti. Visu valūtu kustību un apmaiņu ik dienu pārvalda neatkarīga iestāde: Eiropas Centrālā banka, kas atrodas Frankfurtē. ECB ir centrālā banka 20 Eiropas Savienības valstīm, kuras ir ieviesušas eiro: tā tiecas uzturēt cenu stabilitāti un saglabāt vienotās valūtas pirktspēju.
Kaut arī nodokļi un budžeta jautājumi joprojām tiek pārvaldīti nacionālajā līmenī, dalībvalstis ir ieviesušas kopējus noteikumus par publiskajām finansēm, lai koordinētu savas darbības un nodrošinātu stabilitāti, izaugsmi un darbavietas.
Pasākumi cīņai ar viltošanu
Veidojot eiro monētas un banknotes, liela uzmanība tika pievērsta drošībai. Kopš vienotās valūtas ienākšanas apritē viltošanas apmēri eirozonā ir bijuši salīdzinoši zemi. Tomēr, tā kā dažādu valstu eiro banknotes un monētas — ar to attiecīgajiem dizainiem — ir likumīgs maksāšanas līdzeklis visā eirozonā, ir nepieciešami kopīgi noteikumi un koordinācija, lai nodrošinātu, ka pretviltošanas pasākumi ir vienlīdz efektīvi visās valstīs. ES politika cīņā pret viltošanu balstās uz četriem pīlāriem: prevencija, sankcijas, apmācība un sadarbība.