
Luksemburgas ārlietu ministrs Jozefs Behs bija cieši pārliecināts, ka kaimiņvalstīm jāveido ciešākas ekonomiskās un politiskās partnerības, piemēram, Eiropas Ogļu un tērauda kopiena. Viņam jau bija bijusi svarīga loma Beniluksa muitas savienības izveidē. To 1944. gadā nodibināja trimdā esošā Luksemburgas valdība (kurā viņš darbojās) un Beļģijas un Nīderlandes valdības.
“Lieliskā vienotas Eiropas ideja, kuru vēl nesen uzskatīja par utopisku, pašlaik no ieceres pārvēršas realitātē.”
Dzīve un karjera
Eiropas Ogļu un tērauda kopienas izveidi Behs uzskatīja ne vien par veidu, kā izvairīties no vēl kāda katastrofāla 2. pasaules karam līdzīga konflikta, bet arī par iespēju savai mazajai valstij pielikt roku jaunas Eiropas veidošanā. Viņš līdzīgi kā daudzi tā laika politiķi arī uzskatīja, ka ciešas attiecības un saišu radīšana neļautu Eiropai atkal saraut sevi gabalos.
Eiropas vīzija
1955. gada jūnijā Jozefs Behs vadīja Mesīnas konferenci. Tā vēlāk noveda pie Romas līguma, ar kuru tika izveidota Eiropas Ekonomikas kopiena — pašreizējās Eiropas Savienības priekštece. Šajā konferencē galvenā uzmanība tika veltīta trīs Beniluksa valstu iesniegtajam memorandam. Luksemburgu pārstāvēja Behs.
Jozefs Behs uzstājas ar runu Strasbūrā 1968. gadā
Jozefa Beha runa Strasbūrā 1968. gadā
Kāpēc gan doma par vienotas Eiropas izveidi radās uzreiz pēc Otrā pasaules kara? Mēs bijām pārliecināti, ka ir absolūti nepieciešams izveidot jauna modeļa Eiropu, kurā Francija un Vācija spētu rast izlīgumu.
Un jāteic, ka vismaz šajā jomā, kas bija ļoti būtiska, jo no tās bija atkarīgs miers Eiropā, mums izdevās radīt ideju par vienotu Eiropu, šādi sasniedzot vienu no mērķiem vai rīcības iemesliem cīņā par Eiropas vienotību.