Luksemburgi välisminister Joseph Bech uskus kindlalt, et naaberriigid tuleb omavahel ühendada majanduslike ja poliitiliste lepingutega, mille üheks näiteks on ka Euroopa Söe- ja Teraseühendus. Tal oli juba 1944. aastal olnud oluline osa Beneluxi tolliliidu loomisel Luksemburgi (mille teenistuses ta ise oli), Belgia ja Madalmaade pagulasvalitsuste vahel.
Elu ja tegevus
Soovides ära hoida järjekordset II maailmasõja sarnast laastavat konflikti, nägi Bech Euroopa Söe- ja Teraseühenduse loomises ühtlasi oma väikese riigi võimalust mõjutada uue Euroopa sündi. Nagu paljud teised tolle ajal poliitikud uskus ka tema, et tihedad suhted ja vastastikused sidemed hoiavad Euroopat uuesti lõhenemast.
Euroopa visioon
1955. aasta juunis juhatas Joseph Bech Messina konverentsi, mille tulemusena sõlmiti Rooma leping, millega moodustati tänase Euroopa Liidu eelkäija Euroopa Majandusühendus. Konverentsil arutati memorandumit, mille olid esitanud kolme Beneluxi riigi esindajad, teiste seas Luksemburgi esindajana Joseph Bech.
Joseph Bech räägib Strasbourgis 1968. aastal
Joseph Bech 1968. aastal Strasbourgis
Miks me tegelikult alustasime Euroopa lõimimist pärast teist maailmasõda? Kuna me uskusime, et uue Euroopa loomine on hädavajalik, et Prantsusmaa ja Saksamaa saaksid leppida.
Võime tõdeda, et vähemalt selles valdkonnas, mis on eluliselt oluline, kuna sellest sõltub rahu säilitamine Euroopas, oleme loonud Euroopa idee, millega ongi saavutatud üks eesmärk võitluses ühendatud Euroopa eest.