Pāriet uz galveno saturu

Siko Mansholts — lauksaimnieks, pretošanās kustības dalībnieks un īstens eiropietis

“Tirgu organizācija būtu jāuzlūko kā līdzeklis vienotā tirgus mērķa sasniegšanai.”

Siko Mansholts

Dzīve un karjera

Mansholts uzauga lauku saimniecībā, un personīgā pieredze viņam lieti noderēja, pildot lauksaimniecības ministra pienākumus Nīderlandes pēckara valdībā. Reaģējot uz pārtikas trūkumu un krīzes draudiem, Mansholts veica vairākus pasākumus, lai ātri atjaunotu apgādi ar pārtiku. Viņš noteica nozīmīgāko lauksaimniecības produktu minimālās cenas apvienojumā ar importa nodokļiem un atbalstu eksportam. Viņš bija pārliecināts, ka Eiropai ir jākļūst pašpietiekamai un ka ir nepieciešams nodrošināt stabilu apgādi ar pārtiku par pieņemamām cenām.

Eiropas vīzija

Mansholts bija pārliecināts Eiropas federālists un sapņoja par kopēju lauksaimniecības politiku Eiropā. 1950. gadā viņš izstrādāja plānu kopējam Eiropas lauksaimniecības produktu tirgum ar pārvalstisku pārvaldes struktūru.

Lai gan plāns tolaik cieta neveiksmi, vēlāk tas kalpoja par iedvesmu Eiropas Ekonomikas kopienas lauksaimniecības politikas izstrādāšanā. Kad 1958. gadā Siko Mansholts pirmajā Eiropas Komisijas sasaukumā saņēma lauksaimniecības komisāra portfeli, viņš varēja pievērsties savu kopējās lauksaimniecības politikas plānu īstenošanai.

Siko Mansholts skaidro savu redzējumu par Eiropas lauksaimniecības nozari

Publikācijas

Vairāk par Siko Mansholta dzīvi, darbu un ieguldījumu Eiropas projektā